امارات به دنبال خرید سامانه پدافند لیزری رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1225774

یک رسانه عبری زبان ادعا کرد دولت امارات متحده عربی در حال حاضر سرگرم مذاکره با رژیم صهیونیستی برای خرید چند سامانه پدافندی از اسرائیل است.

 امارات به دنبال خرید سامانه پدافند لیزری رژیم صهیونیستی

رسانه‌های عبری زبان به نقل از گزارش  وبسایت Tactical Report خبر دادند، امارات متحده عربی مذاکراتی را با اسرائیل برای خرید سامانه متحرک میان برد Spyder و سامانه لیزری Iron Beam در دست انجام دارد، تا این دو سامانه را به شکل همزمان به کار بگیرد.

در ادامه این گزاش آمده است، در حال حاضر مذاکرات با حضور مسئولین امنیتی اسرائیلی و مسئولین عالی‌رتبه شرکت رافائل و نیز شرکت صنایع فضائی اسرائیل در حال انجام است، زیرا محمد بن زاید رئیس امارات متحده عربی توجه ویژه‌ای را برای خرید هر دو سامانه از خود نشان داده و مشاوران ارشدش بر روند مذاکرات به طور مستقیم نظارت دارند.

به گفته رسانه‌های عبری زبان، مذاکرات از اوایل سال جاری میلادی آغاز شده است و در صورت اتمام، بالاترین سطح فن‌آوری نظامی خواهد بود که تاکنون بین (رژیم) اسرائیل و امارات متحده عربی منتقل شده است، با این حال پیش بینی می‌شود مذاکرات در این زمینه حداقل تا پایان سال جاری میلادی ادامه پیدا کند.

منابع آگاه به مذاکرات فاش کردند، تل‌آویو علاوه بر منافع مادی به دنبال برخی از مزایای سیاسی هم هست، یکی از خواسته‌های اسرائیل از امارات تاثیر گذاری این کشور بر کشورهای مسلمان جنوب شرق آسیا به ویژه اندونزی و مالزی برای سازش با اسرائیل است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها