رسوایی جدید ارتش اسراییل

کد خبر: 1226669

اسامی و تصاویر افسران سرکوب‌گر پلیس رژیم صهیونیستی که در سرکوب اعتراضات جاری صهیونیستها به لایحه جنجالی تغییرات قضایی کابینه نتانیاهو نقش داشته‌اند، در فضای مجازی منتشر شد.

رسوایی جدید ارتش اسراییل

اسامی و تصاویر افسران سرکوب‌گر پلیس رژیم صهیونیستی که در سرکوب اعتراضات جاری صهیونیستها به لایحه جنجالی تغییرات قضایی کابینه نتانیاهو نقش داشته‌اند، در فضای مجازی منتشر شد.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» از انتشار اسامی و تصاویر افسران پلیس رژیم صهیونیستی در یک گروه تلگرامی خبر داد. در این گزارش، از آنها تحت عنوان «افسران خائن» یاد شده است.

براساس گزارش این رسانه صهیونیست، افسران مزبور در سرکوب اعتراضات ماه های جاری صهیونیستها در سرزمین های اشغالی نقش داشته اند.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» به نقل از مقامات دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی نوشت: هدف از انتشار این فهرست، دامن زدن به دوقطبی موجود در سرزمین های اشغالی درباره تصویب لایحه تغییرات قضائی است.

به گزارش ایرنا، روی کار آمدن کابینه راست‌گرای نتانیاهو، گسست سیاسی-اجتماعی در سرزمین های اشغالی را تشدید کرده، به طوری که بسیاری از کارشناسان و مقامات صهیونیست درباره وقوع جنگ داخلی و فروپاشی درونی رژیم صهیونیستی هشدار داده اند.

با وجود گذشت چندماه از روی کار آمدن کابینه جدید، ده‌ها هزار نفر از ساکنان سرزمین‌های اشغالی شب گذشته در بیست‌ و سومین هفته متوالی، علیه طرح کابینه نتانیاهو برای انجام تغییرات قضایی تظاهرات کردند.

این تظاهرات در حالی صورت گرفت که مقام‌های رژیم صهیونیستی می‌گویند که لایحه تغییرات قضایی را مسکوت گذاشته‌اند و در حال مذاکره با مخالفان برای رسیدن به مصالحه هستند.

مسکوت ماندن لایحه تغییرات قضائی از سوی کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی تاحدی آتش ناآرامی‌ها را کاهش داده بود، اما تاکید مجدد نتانیاهو برای ازسرگیری مذاکرات در این باره بعد از تصویب بودجه، آتش ناآرامی‌ها را بار دیگر برافروخت.

در پی شکل‌گیری بحران گسترده سیاسی در درون رژیم صهیونیستی و به نتیجه نرسیدن مذاکرات بین ائتلاف حاکم و مخالفان، «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی گفت که اگر بین آنها توافق نشود، اوضاع بسیار خطرناک خواهد شد.

هرتزوگ تا پیش از این، چندین بار از شکاف و بحران عمیق داخلی رژیم صهیونیستی بر سر تصمیمات کابینه نتانیاهو ابراز نگرانی کرده و حتی درباره بروز جنگ داخلی در بین صهیونیست‌ها هشدار داده است.

ائتلاف مخالفان در کنست رژیم صهیونیستی معتقدند هدف نتانیاهو تضعیف دستگاه قضایی و جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه‌خواری است و این اقدامات، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.

لایحه تغییرات قضایی موجب سیطره ائتلاف حاکم بر کمیته تعیین قضات و کاهش اختیارات دیوان عالی است که بالاترین مقام قضایی در رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید.

مخالفان نتانیاهو علاوه بر اعتراض به لایحه تغییرات قضایی، به بودجه نیز اعتراض دارند و معتقدند که این بودجه در جهت کمک به هم حزبی‌های نتانیاهو و احزاب تندروی ارتدوکس تنظیم شده است.

 

نظامیان صهیونیست: صدای تیراندازی را با صدای باد اشتباه گرفتیم

کمیته تحقیقات درباره عملیات ضدصهیونیستی اخیر در مرز مصر با سرزمین‌های اشغالی، با ارائه جزئیات جدیدی از آن، از شکست‌ نظامی ارتش رژیم اشغالگر در پی این عملیات پرده برداشت و اعلام کرد: نظامیان ما صدای تیراندازی را با صدای باد اشتباه گرفتند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از شبکه هفت تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتایج اولیه تحقیقات درباره عملیات مرزهای مصر بیانگر یک ناکامی و شکست نظامی در ارتش رژیم اسرائیل است و کشته شدن سه نظامی صهیونیستی در این عملیات و مجروح شدن یک فرد دیگر، در واقع شکستی بسیار بزرگ برای نهاد نظامی این رژیم محسوب می‌شود.

بر پایه گزارش این شبکه، دفتر رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی قرار است روز دوشنبه خلاصه‌ای از روند تحقیقات کمیته تحقیق را درباره این عملیات منتشر کند.

طبق این گزارش، این نتایج نشان می‌دهد که دو نظامی صهیونیست در ۲۰۰ متری محل عملیات مستقر بوده‌ و صدای شلیک چهار گلوله را شنیده اند اما به ظن اینکه، صداهای شنیده شده، صدای باد بوده و یا اینکه یک اتفاق معمول در این منطقه رخ داده، اقدام به گزارش آن نکرده‌اند.

شبکه هفت رژیم صهیونیستی در ادامه آورده است: باید مجازات‌های نظامی در نظر گرفته شود؛ مجازاتی که ممکن است شامل فرمانده جبهه جنوبی در ارتش رژیم اشغالگر نیز شود.

نظامیان صهیونیست: صدای تیراندازی را با صدای باد اشتباه گرفتیم

پیش از این نیز وب سایت عبری "واللا" نوشته بود، مسئولان فرماندهی جبهه جنوبی ارتش اسرائیل اعتراف می‌کنند که مرز با مصر به اندازه کافی امن نیست.

طبق گزارش این سایت، عملیات مرزهای مصر انتقادات شدیدی را از ارتش رژیم صهیونیستی و به ویژه بخش فرماندهی جبهه جنوبی آن به همراه داشته است.

در جریان یک عملیات استشهادی در مرز مصر و فلسطین اشغالی، سه سرباز ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت رسیدند.

سرباز ۲۳ ساله ارتش مصر به نام «محمد صلاح» بامداد روز شنبه (۱۳ خرداد)، در درگیری با نظامیان صهیونیست، سه تن از آن‌ها را از پای درآورد.

این درگیری ساعت چهار و نیم بامداد همان روز در گذرگاه «نیتسانا» که در سال ۱۹۸۲ پس از امضای معاهده سازش بین رژیم صهیونیستی و مصر بنا شده، رخ داد.

همین مسأله موجی از انتقادات علیه این اقدام و ضعف عملکرد ارتش رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها