ادعای انگلیس در خصوص رهگیری هواپیماهای نظامی روسیه

کد خبر: 1228885

نیروی هوایی سلطنتی انگلیس ادعا کرد که هواپیماهای نظامی روسیه را در نزدیکی حریم هوایی ناتو رهگیری کرده است.

ادعای انگلیس در خصوص رهگیری هواپیماهای نظامی روسیه

نیروی هوایی سلطنتی انگلیس ادعا کرد که هواپیماهای نظامی روسیه را در نزدیکی حریم هوایی ناتو رهگیری کرده است.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا از "العربیه انگلیسی" نیروی هوایی انگلیس در توییتر اعلام کرد: « تایفون‌های نیروی هوایی سلطنتی انگلیس در استونی برای رهگیری یک فروند هواپیمای تی یو ۱۳۴ نیروی دریایی روسیه و ۲ فروند جنگنده سوخوی ۲۷ که در نزدیکی حریم هوایی ناتو پرواز می‌کردند، به پرواز درآمدند.

در این بیانیه افزوده شده است: هواپیمای روسی با عدم برقراری ارتباط با آژانس‌های منطقه‌ای کنترل حریم هوایی، از قوانین بین المللی پیروی نکرد.

هواپیمای تی یو ۱۳۴ روسیه یک هواپیمای دو موتوره متعلق به دوران شوروی است و جنگنده سوخوی ۲۷ یک جنگنده دو موتوره ساخت روسیه است که به دلیل قابلیت هدایت استثنایی و قابلیت‌های رزمی هوایی پیشرفته‌اشمشهور است.

نیروی هوایی انگلیس تصاویری از یک جنگنده تایفون را به اشتراک گذاشت که هواپیمای نیروی دریایی روسیه را از نزدیک تعقیب می‌کند.

این نیروی همچنین ادعا کرد که در سه هفته گذشته جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی انگلیس به صورت مداوم برای رهگیری جنگنده‌های روسیه که در نزدیکی حریم هوایی ناتو حضور داشتند, به پرواز درآمدند.

به گزارش ایرنا, این درحالی است که روابط غرب و روسیه در پی جنگ اوکراین رو به سردی گراییده است. انگلیس از زمان آغاز جنگ اوکراین، به بازیگر فعالی در عرصه این نبرد تبدیل شده و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم‌ علیه روسیه به تنش‌ و درگیری‌ها دامن زده است.

این کشور تاکنون بیش از یک هزار و ۱۰۰ شهروند روس و بیش از ۱۰۰ سازمان دولتی روسیه را تحریم کرده و افزون بر ۲ میلیارد پوند تجهیزات جنگی به اوکراین ارسال کرده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها