هشدار قاضی آمریکایی به جمهوری خواهان درباره ترامپ

کد خبر: 1229688

قاضی سابق محافظه کار آمریکایی اظهار کرد جمهوری خواهان در حمایت بدون اراده از دونالد ترامپ برای راهیابی دوباره به کاخ سفید، اشتباه محاسباتی سیاسی بزرگی می‌کنند.

هشدار قاضی آمریکایی به جمهوری خواهان درباره ترامپ

قاضی سابق محافظه کار آمریکایی اظهار کرد جمهوری خواهان در حمایت بدون اراده از دونالد ترامپ برای راهیابی دوباره به کاخ سفید، اشتباه محاسباتی سیاسی بزرگی می‌کنند.

مایکل لوتیگ قاضی سابق محافظه کار دادگاه تجدیدنظر آمریکا اظهار کرد جمهوری خواهان در حمایت بدون اراده از دونالد ترامپ برای راهیابی دوباره به کاخ سفید، اشتباه محاسباتی سیاسی بزرگی می کنند.

قاضی لوتیگ در این مقاله که برای نشریه نیویورک تایمز نوشته، گفت: حزب جمهوری خواه در اوایل ماه جاری تا حدی به اتهامات دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق، اذعان و وی را متهم به نگه داری اسناد طبقه بندی شده کرد. نشانه هایی وجود دارد که ترامپ با عواقب سیاسی اقدام خود مواجه شود و نقش قانون و آینده حزب را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: حمایت جمهوری خواهان از رئیس جمهور سابق، یک اشتباه محاسباتی سیاسی بزرگ است در حالی که این یک تراژدی بزرگ برای کشور است.

لوتیگ تصریح کرد هیچ اجتماع سیاسی به جز جمهوری خواهان هرگز برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری برخلاف قانون حرکت نکرده است. اما این دقیقا همان چیزی است که آنها می خواهند انجام دهند.

قاضی لوتیگ به عنوان مشاور غیررسمی مایک پنس معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق فعالیت می کرده و یک سال قبل در کمیته 6 ژانویه برای رسیدگی به پرونده حمله طرفداران ترامپ با ساختمان کنگره، در دادگاه شهادت داد.

این در حالی است که ترامپ اکنون درگیر دو پرونده دیگر نیز است. پرونده نگه داری اسناد طبقه بندی شده توسط ترامپ در ویلای شخصی اش در فلوریدا و نیز پرونده پرداخت حق السکوت 130 هزار دلاری به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی.

همچنین نتایج نظرسنجی های جدید نشان می دهد دونالد ترامپ از دیگر رقبای جمهوری خواه نامزد انتخابات ریاست جمهوری پیشی دارد.

دو روز پیش «جک اسمیت» بازرس ویژه پرونده نگه‌داری اسناد طبقه‌بندی‌شده توسط ترامپ، خواستار به تعویق افتادن نخستین جلسه محاکمه وی تا تاریخ 11 دسامبر شد.

اسمیت تاریخ 11 دسامبر را برای نخستین جلسه محاکمه ترامپ درخواست داده و تاریخ 5 سپتامبر را نیز به‌عنوان ضرب‌الاجلی برای ارائه تمام درخواست‌های دفاعیه پیشنهاد داده است.

چند روز قبل دادگاهی در آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور را به 38 مورد از جمله داشتن اسناد طبقه‌بندی‌شده محرمانه مرتبط با امنیت ملی در ویلای شخصی‌اش در فلوریدا متهم کرد.

اسناد محرمانه‌ای که در منزل ترامپ به دست آمده، دربرگیرنده جزئیاتی از توانمندی‌های هسته‌ای یک کشور خارجی نیز است.

ترامپ در جلسه تفهیم اتهام خود درباره این پرونده در شهر میامی، پس از استماع کیفرخواست ضمن رد تمام این اتهامات، اعلام بی‌گناهی کرد. وی در این دادگاه محکوم نشد و حتی هیچ وثیقه‌ای برای خروج ترامپ از دادگاه تعیین نشد.

والت نائوتا، متهم دیگر پرونده اسناد محرمانه رئیس جمهور سابق هم ادعای بی‌گناهی کرد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها