استفاده پلیس فرانسه از پهپاد برای رصد اوضاع

کد خبر: 1230918

پلیس فرانسه جهت کنترل اوضاع ملتهب پس از مرگ یک نوجوان توسط پلیس، از پهپاد برای رصد اوضاع استفاده می‌کند.

استفاده پلیس فرانسه از پهپاد برای رصد اوضاع

در ادامه ناآرامی‌ها در فرانسه، پلیس این کشور برای کنترل اوضاع و پایش مردم از پهپاد استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»  پلیس فرانسه اجازه استفاده از پهپاد در پاریس و بسیاری از شهرهای اطراف برای نظارت بر تظاهراتی که پس از کشته شدن یک نوجوان توسط پلیس این کشور از روزهای گذشته آغاز شد را دریافت کرده است.

«الیزابت بورن» نخست وزیر فرانسه با تاکید بر اینکه دولت در روزهای اخیر سخت برای برقراری نظم در کشور تلاش کرده است، تاکید کرد که دولت تا برقراری نظم  تلاش  خواهد کرد.

از زمانی که یک مامور پلیس سه شنبه گذشته یک نوجوان ۱۷ ساله را در حومه پاریس کشت، فرانسه شاهد موجی از اعتراضات خشونت آمیز بوده است.

اعتراضات از «نانتر» آغاز شد و روز‌های بعد به شهرهای دیگر از جمله «لیون»، «تولوز»، «لیل» و «مارسی» گسترش یافت.

به دنبال ناآرامی‌ها در فرانسه، در غرب سوئیس نیز تجمعاتی شکل گرفت و پلیس چند نفر را دستگیر کرد.پلیس سوئیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۷ نفر نوجوان ۱۵ تا ۱۷ ساله در جریان ناآرامی‌ها دستگیر شدند. معترضان با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف به مغازه‌ها و نیروهای پلیس حمله کردند. پلیس سوئیس اعلام کرده است که در جریان ناآرامی‌های خشونت‌آمیز هیچ آسیبی گزارش نشده است.

دامنه این تظاهرات به بلژیک نیز کشیده شد و طی روزهای گذشته  ۶۳ نفر دستگیر شده‌اند(جزئیات بیشتر).

در تحولی دیگر، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان روز یکشنبه گفت که «با نگرانی» ناآرامی ها در فرانسه را دنبال می‌کند.

شولتز در مصاحبه با تلویزیون «ای آردی» آلمان گفت که در حالی که با نگرانی اوضاع را تعقیب می‌کند، مطمئن است که ماکرون با موفقیت اوضاع را آرام خواهد کرد. صدر اعظم آلمان گفت: «انتظار ندارم که فرانسه بی ثبات شود.»/فارس

 سیاستمدار فرانسوی: ناآرامی‌های اخیر آغاز جنگ داخلی در فرانسه است

نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری فرانسه هشدار داد که تحولات اخیر در این کشور آغاز جنگ داخلی و نژادی در این کشور به شمار می‌آید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «اریک زمور» نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری فرانسه هشدار داد که ناآرامی‌های اخیر در این کشور می‌تواند آغاز جنگ داخلی و نژادی در این کشور باشد.

وی که با شبکه تلویزیونی «یوروپ 1» مصاحبه می‌کرد، گفت: «جنگ داخلی عبارت است از درگیری میان مردم و حکومت و این دقیقا چیزی است که الان در حال روی دادن است».

این سیاستمدار ضد مهاجران فرانسوی اضافه کرد: «دلیل چیزی که روی می‌دهد، سیاست پناهندگی در فرانسه است».

زمور گفت: «پلیس فرانسه در حال حاضر تحت فشارهای شدید قرار داشته و به آنها دستور داده شده تا در درگیری‌ها شرکت نکنند چون این موضوع به افزایش آسیب‌ها و تلفات منجر شده و ممکن است که به تنش‌هایی بیانجامد که قابل کنترل نباشد».

یک مامور پلیس فرانسوی صبح سه‌شنبه گذشته نوجوان ۱۷ ساله‌ای را در یک حادثه راهنمایی و رانندگی به ضرب گلوله کشت. مامور پلیس در این ماجرا، به ظن تلاش او برای فرار به سمت وی تیراندازی کرده است

در پی انتشار خبر قتل نوجوان ۱۷ ساله، معترضان خشمگین ساختمان‌ها و خودروهای دولتی را در حومه فرانسه به آتش کشیدند. از آن زمان به بعد، ناآرامی‌ها به سایر شهرها و مناطق فرانسه گسترش پیدا کرده است. «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه، مرگ این پسر نوجوان را «غیرقابل توضیح و غیرقابل توجیه» توصیف کرده است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها