هشدار صدها نظامی سابق صهیونیست درباره «کودتا»

کد خبر: 1233745

هشدار صدها نظامی سابق صهیونیست درباره «کودتا»/ نتانیاهو: تمرد کنید، دشمنان تحریک می‌شوند

هشدار صدها نظامی سابق صهیونیست درباره «کودتا»

همزمان با تهدید ارتش رژیم اسرائیل از سوی نخست وزیر این رژیم، نزدیک به ۸۰۰ نظامی سابق امنیتی این رژیم بی توجه به این تهدیدها به تداوم کودتای قضایی کابینه هشدار دادند.

800 نیروی سابق شین بت (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل) در نامه ای خطاب به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی «اصلاحات دیوان عالی» را یک «تهدید امنیتی فوری» برای اسرائیل قلمداد کرده و خواستار کنار گذاشتن آن شدند.

نویسندگان این نامه دیوان عالی را «گنبد آهنین قضایی» نامیده و تأکید کردند پرونده اصلاحات قضایی باعث می شود این عامل حفاظتی از میان برود.

همچنین این گروه هشدار دادند که اصلاحات قضایی اصل شناسایی استقلال رژیم اسرائیل و دستگاهی آن را در نگاه سایر دولت ها به مخاطره ای جدی می اندازد.

ساعتی پیش، «بنیامین نتانیاهوم، نخست وزیر رژیم اسرائیل در واکنش به اعلام نافرمانی بخش‌هایی از ارتش و کادرهای نظامی در وزارت جنگ این رژیم و ملحق شدن به اعتراضات علیه کابینه او، مدعی شد که این اقدام آن‌ها می‌تواند دشمنان رژیم اسرائیل را تحریک کند.

او با بیان اینکه «فراخوان‌های تمرد و نافرمانی از دستورات نظامی در ارتش منجر به تحریک دشمنان اسرائیل برای حمله خواهد شد.»، گفت عاقلانه نیست که گروهی در داخل ارتش تهدید به توقف «دفاع از امنیت اسرائیل»  کند.

تلاش کابینه نتانیاهو برای تغییرات قضایی که مخالفان آن را کودتا می‌نامند، منجر به افزایش مخالفت‌ها با این تغییرات شده است و اعتراض‌ها به این کودتا وارد بیست و هشتمین هفته خود شده است. نتانیاهو با این اقدامات به دنبال افزایش اختیارات خود است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها