ترکیه و سازمان ملل منتظر پاسخ روس‌ها

کد خبر: 1233764

با راه افتادن آخرین کشتی غلات از بندر اودسا، مقامات ترکیه‌ای و سازمان ملل منتظر پاسخ روسیه برای تمدید توافق صادرات غلات اوکراین هستند.

ترکیه و سازمان ملل منتظر پاسخ روس‌ها

به نقل از الجزیره، مقامات ترکیه‌ای و سازمان ملل اعلام کردند که برای تمدید توافق صادرات غلات اوکراین منتظر پاسخ روسیه هستند.

اخیرا آخرین کشتی که قرار است در قالب این توافق غلات اوکراین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ راهی بازار جهانی کند، از بندر اودسا حرکت کرده و به زودی از تنگه‌های استانبول ترکیه عبور خواهد کرد. در صورتی که روس‌ها با تمدید این توافق موافقت نکنند، مدت اجرای آن امروز به پایان خواهد رسید.

سازمان ملل و ترکیه در تلاش هستند تا مسکو را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وادار کنند که برای یک دوره دیگر این توافق تمدید شود، اما هنوز پاسخی از سوی مقامات روس داده نشده است.

خبرگزاری تاس روسیه به نقل از یک منبع آگاه از سازمان ملل اعلام کرده که آنها امیدوار هستند که بتوانند پیش از انقضای توافق مذکور در نیمه شب امشب به وقت استانبول،نظر مثبت روس‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دریافت کنند.

این مقام آگاه گفته که ما همچنان منتظر پاسخ روسیه هستیم. هر چیزی ممکن است.

توافق مذکور در جولای 2022 بین روسیه و اوکراین و با پادرمانی ترکیه و سازمان ملل برای باز شدن مسیر صادرات غلات اوکراین امضا شد و حالا با گذشت کمتر از یک سال ادامه اجرای آن در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است./فارس

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها