احتمال محاکمه دوباره ترامپ

کد خبر: 1234043

رسانه های آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کردند که در نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام شده است که او هدف تحقیقات درباره تلاش های برای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ این کشور است.

احتمال محاکمه دوباره ترامپ

رسانه های آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کردند که در نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اعلام شده است که او هدف تحقیقات درباره تلاش های برای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ این کشور است.

شبکه خبری ای‌بی‌سی نیوز آمریکا روز سه شنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که جک اسمیت، بازپرس ویژه آمریکا با نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، اعلام کرده است که او هدف تحقیقاتش در مورد تلاش‌ها برای تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.

ترامپ همچنین در پیامی در سوشیال تروث، رسانه اجتماعی خود این موضوع را تایید کرد.

این نامه که به گفته منابع آگاه، در روزهای اخیر به وکلای ترامپ ارائه شده است، نشان می‌دهد که احتمالا یک کیفرخواست دیگر علیه رئیس‌جمهور سابق آمریکا به زودی اعلام می شود؛ هرچند هنوز اتهامات دقیق وی مشخص نیست.

نامه های اطلاع رسانی معمولاًدر تحقیقات جنایی به افراد داده می شود تا آنها را مطلع کنند که با احتمال کیفرخواست روبرو هستند.

ترامپ به طور مشابه پیش از آنکه توسط هیات منصفه بزرگ در فلوریدا به سوء استفاده از اسناد محرمانه متهم شود، نامه اطلاع رسانی دریافت کرده بود.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور جنجالی سابق آمریکا چهارم آوریل / ۱۵ فروردین به اتهام پنهانکاری و پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلمهای مستهجن پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ درباره روابطش، در دادگاه منتهن حضور یافت و پس از حدود یک ساعت، با ۳۴ فقره اتهام، از این دادگاه کیفری خارج شد.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا متهم است که پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری این کشور، مبلغ ۱۳۰ هزار دلار به عنوان حق‌السکوت به یک بازیگر زن فیلم‌های مستهجن به نام "استورمی دنیلز" که با او رابطه داشته، پرداخت کرده تا در این باره صحبت نکند.

همچنین شرکت امریکن مدیا متهم است که چند ماه پیش از انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری، ۱۵۰ هزار دلار حق السکوت به زن دیگری به نام " مک دوگال" مدل سابق نشریه پلی بوی پرداخت کرده تا درباره رابطه اش در سال ۲۰۰۰ با ترامپ با کسی حرفی نزند.

ترامپ به "توطئه غیرقانونی" برای تضعیف یکپارچگی انتخابات ۲۰۱۶ و تلاش برای مخفی کردن اخبار منفی متهم شده است. در کیفرخواست علیه ترامپ آمده است: رئیس جمهور سابق آمریکا در توطئه ای برای تضعیف یکپارچگی انتخابات ۲۰۱۶ دست داشته است.

وکیل ترامپ این کیفرخواست را " ناامید کننده و غم‌انگیز" توصیف کرد و افزود، این کیفرخواست نشان می‌دهد حاکمیت قانون در ایالات متحده مرده است.ترامپ تمامی این ۳۴ فقره اتهام را در دادگاه رد و خود را بی گناه اعلام کرده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا برای دومین بار در سال جاری میلادی (۲۳ خرداد ماه)  در جلسه دادگاه میامی حضور یافت تا در خصوص ۳۷ اتهام وارده درباره نگهداری اسناد محرمانه آمریکا محاکمه شود که البته این بار هم اعلام بی گناهی کرد.

 رئیس جمهور سابق آمریکا در این کیفرخواست نیز در مجموع با ۳۷ مورد از جمله ۳۱ مورد نگهداری عمدی اطلاعات محرمانه دفاع ملی مواجه شده است.

طبق این کیفرخواست,، علاوه بر نگه داری عمدی اطلاعات محرمانه, رئیس جمهور سابق آمریکا به توطئه برای ایجاد مانع در اجرای عدالت، مخفی نگه داشتن اسناد، فساد از طریق مخفی کردن یک سند یا سوابق، مخفی کردن اسناد در تحقیقات فدرال، تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت و ارائه اظهارات نادرست متهم شده است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها