وعده پوتین درباره تحویل رایگان غلات روسیه به آفریقا

کد خبر: 1235436

ولادیمیر پوتین در اجلاس سران روسیه-آفریقا گفت: روسیه ظرف سه تا چهار ماه آینده از ۲۵ تا ۵۰ هزار تن غلات و دیگر محصولات کشاورزی خود را به صورت رایگان به کشورهای نیازمند: زیمبابوه، بورکینافاسو، سومالی، مالی، آفریقای مرکزی و اریتره ارسال خواهد کرد.

وعده پوتین درباره تحویل رایگان غلات روسیه به آفریقا

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه امروز، پنج شنبه، در سخنرانی خود در اجلاس روسیه- آفریقا که در شهر سن پترزبورگ در حال برگزاری است، اعلام کرد که ظرف سه تا چهار ماه آینده روسیه آماده خواهد بود تا 25 الی 50 هزار تن غلات و دیگر محصولات کشاورزی خود را به کشورهای نیازمند آفریقایی ارسال کند. وی تاکید کرد که تحویل این محصولات  کاملاً رایگان خواهد بود.

پوتین از جمله کشورهایی که غلات روسیه برای آنها ارسال خواهد شد، به زیمبابوه، بورکینافاسو، سومالی، مالی، جمهوری آفریقای مرکزی و اریتره اشاره کرده و یادآور شد: این محصولات را به صورت رایگان به مصرف کنندگان آفریقایی تحویل خواهیم داد.

وی تاکید کردکه روسیه یک تامین کننده با مسئولیت محصولات کشاورزی به جهان است و کسانی که می گویند اینطور نیست، واقعیت را تحریف کرده و اهداف سیاسی خاصی را در این ارزیابی در نظر می‌گیرند.

پوتین حجم تجارت روسیه و آفریقا را 18 میلیارد دلار برآورد کرد

رئیس جمهوری روسیه در نشست روسیه-آفریقا یادآور شد که گردش مالی تجاری روسیه و آفریقا به بیش از 18 میلیارد دلار رسیده است. ولادیمیر پوتین گفت: مایلم متذکر شوم که در سال گذشته گردش مالی تجاری بین روسیه و کشورهای آفریقایی به 18 میلیارد دلار رسیده و این مسئله یکی از نتایج آشکار اجلاس قبلی روسیه و آفریقا در سوچی است.

وی همچنین تاکید کرد که توان بالقوه قاره آفریقا آشکار است و رشد تولید ناخالص داخلی کشورهای این قاره از میانگین جهانی بیشتر است.  رهبر روسیه گفت: علاوه بر این، ما علاقه مند به تعمیق بیشتر روابط با قاره آفریقا هستیم و روسیه و کشورهای آفریقایی قادر به افزایش بیشتر مبادلات  تجاری هستند. به گفته وی،  بیش از نیمی از صادرات روسیه به آفریقا ماشین آلات و تجهیزات، محصولات شیمیایی و مواد غذایی است.

پوتین: چشم انداز آفریقا برای تبدیل شدن به یک صادرکننده غذا در جهان

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در جریان سخنرانی خود پیش بینی کرد که قاره آفریقا در آینده نه تنها می تواند مردم خود را تغذیه کند، بلکه به صادرکننده مواد غذایی نیز تبدیل می شود و روسیه در این امر از آن حمایت خواهد کرد.

رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد که این کشور آماده است به آفریقا در معرفی پیشرفته ترین فناوری ها در زمینه کشاورزی کمک کند. وی گفت: ما آمادگی داریم تا تخصص خود را در زمینه تولید محصولات کشاورزی با کشورهای آفریقایی به اشتراک بگذارد و به معرفی پیشرفته ترین فناوری ها کمک کند و همچنین علاقه مند به توسعه همکاری با کشورهای آفریقایی در بخش انرژی است.

به گفته پوتین، طی سال ها همکاری، مراکز بزرگ انرژی در کشورهای آنگولا، مصر، اتیوپی و سایر کشورهای این قاره طراحی و ساخته شده که مجموعا ظرفیت آن 4.6 گیگاوات است.

آماده سازی حدود 30 پروژه انرژی با مشارکت روسیه در آفریقا

ولادیمیر پوتین طی سخنرانی خود از آماده سازی حدود 30 پروژه انرژی با مشارکت این کشور در آفریقا خبر داد. وی افزود: بیش از 30 پروژه انرژی دارای آینده روشن، با مشارکت روسیه در 16 کشور آفریقایی در حال حاضر در درجات مختلف در حال توسعه هستند. مجموع ظرفیت پروژه های برقی که ما امروز روی آن کار می کنیم حدود 3.7 گیگاوات است.

پوتین ادامه داد: علاوه بر این، روسیه طی دو سال گذشته صادرات نفت خام، محصولات نفتی و گاز طبیعی مایع (LNG) به کشورهای آفریقایی را به 2.6 برابر افزایش داده است. به گفته وی، روسیه می تواند برای کشورهای آفریقایی فناوری‌های بی نظیری را برای استفاده  از انرژی اتمی صلح آمیز از جمله در پزشکی ارائه دهد.

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که مسکو همچنین امیدوار است در آینده نزدیک بتواند یک منطقه صنعتی روسی را در نزدیکی کانال سوئز در مصر راه اندازی کند. وی افزود: انتظار دارم در سال جاری ساخت اولین تاسیسات تولیدی در آنجا آغاز شود و در آینده کالاهای تولید شده در آنجا به سراسر آفریقا صادر شود.

پوتین گفت که روز گذشته در  دیدار با تعدای از همتایان آفریقایی، درباره انتقال فناوری‌ها در حوزه کشاورزی صحبت کرده است.

تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد