هتک حرمت قرآن کریم مقابل پارلمان سوئد

کد خبر: 1236088

پس از صدور مجوز از سوی پلیس سوئد، اهانت به قرآن کریم بار دیگر در این کشور تکرار شد.

 هتک حرمت قرآن کریم مقابل پارلمان سوئد

خبرگزاری فرانسه از تکرار اقدام به سوزاندن قرآن کریم در سوئد خبر داد و اعلام کرد این اقدام پس از صدور مجوز از سوی پلیس مقابل پارلمان سوئد انجام شد.

طبق گزارش‌ها، دو مرد که یکی از آن‌ها «سلوان مومیکا» سوئدی عراقی‌تبار بوده امروز دوشنبه (۳۱ ژوئیه، نهم مرداد) مقابل پارلمان سوئد در استکهلم مشابه موارد انجام شده قبل که خشم مسلمانان جهان را در پی داشته، دست به این اقدام شنیع زدند.

پیش‌تر رسانه‌های محلی گزارش داده بودند پلیس سوئد مجوز اقدام امروز مقابل پارلمان را که سازمان‌دهندگان آن قصد سوزاندن قرآن را دارند، صادر کرده است. «سلوان نجم» عامل دیگر اقدام امروز که او هم عراقی‌تبار است، به روزنامه «اکسپرسن» گفته بود: «بارها آن را می‌سوزانم تا ممنوعش کنید». نجم در دو اقدام قبلی در استکهلم، مقابل مسجد اصلی در پایتخت سوئد و بعد مقابل سفارت عراق به مومیکا پیوسته بود.

اهانت به قرآن کریم در سوئد که با خشم جهانی همراه شده، مقامات این کشور را با فشارهای زیادی در صحنه بین‌المللی مواجه کرده است؛ از جمله در ترکیه که برای پیوستن سوئد به سازمان ناتو باید درخواست استکهلم را در پارلمان مورد تصویب قرار دهد.

همچنین کشورها و ملت‌های اسلامی در حال تحریم روابط تجاری و اقتصادی خود با سوئد و تحریم کالاهای سوئدی هستند که ضرر و زیان‌های زیادی به اقتصاد این کشور وارد خواهد کرد.

 یک منبع در وزارت امور خارجه ترکیه یکشنبه خبر داد «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه از سوئد خواسته تا گام‌های استواری برای جلوگیری از هتک حرمت قرآن اتخاذ شود. فیدان در تماس تلفنی با «توبیاس بیلستروم» همتای سوئدی خود اعلام کرد چنین «اقدامات پستی» تحت پوشش آزادی بیان غیرقابل قبول است.

 وزارت امور خارجه سوئد در پاسخ به نامه سفارت عراق در استکهلم و نمایندگان کشورهای سازمان همکاری اسلامی در این کشور حوزه اسکاندیناوی مدعی شده تمامی اقدامات اسلام‌هراسانه به هر شکلی که باشد، از سوی دولت سوئد به شدت رد می‌شود.

اقدامات مشابهی هم در هتک حرمت قرآن کریم در دانمارک انجام شده است. اعضای یک گروه افراطی سه‌شنبه (۲۵ ژوئیه) در برابر سفارت‌های مصر و ترکیه در کپنهاگ پایتخت دانمارک اقدام به قرآن‌سوزی کردند. این اقدام، چندمین اقدام مشابه در دانمارک بود./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد