6کشته در آتش سوزی آمریکا/ هاوایی در وضعیت اضطراری

کد خبر: 1237879

مقامات آمریکایی اعلام کردند که در جریان آتش سوزی جنگلی که یک شهر هاوایی را ویران کرده است، حداقل شش نفر کشته شده‌اند.

6کشته در آتش سوزی آمریکا/ هاوایی در وضعیت اضطراری

 آتش سوزی در شهر هاوایی آمریکا به کشته شدن حداقل ۶ نفر و آسیب دیدگی هزاران نفر دیگر منجر شد.

به گزارش اسپوتنیک، مقامات آمریکایی اعلام کردند که در جریان آتش سوزی جنگلی که یک شهر هاوایی را ویران کرده است، حداقل شش نفر کشته شده‌اند.

علت کشته شدن این افراد فرار آن‌ها به سمت آب‌های اقیانوس از ترس شعله‌های آتش اعلام شده و افسران گارد ساحلی آمریکا دست کم ۱۲ نفر را از آب بیرون کشیدند.

«ریچارد بیسن»، شهردار کانتی مائویی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «متاسفانه باید تأیید کنم که ما شش کشته داشته‌ایم. هنوز در حالت جستجو و نجات هستیم و نمی‌دانم چه اتفاقی برای ما رقم خواهد خورد.»

«سیلویا لوک»، فرماندار محلی نیز یک اعلامیه اضطراری صادر کرد و به سی. ان. ان گفت که سیستم بیمارستانی در جزیره مائوئی مملو از بیماران سوختگی و افرادی است که از بیماری‌ها و مشکلات تنفسی به دلیل استنشاق دود آتش دچار مشکل شده‌اند. این مقام محلی ادامه داد: «۹۱۱ خاموش است. خدمات تلفن همراه قطع است و برق نیز با اختلال روبروست.»

گفته شده بر اثر آتش سوزی بزرگ هاوایی، بخش زیادی از شهر کوچک لاهاینا در مائوئی ویران شده و صدها خانواده محلی آواره شده‌اند. ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد که شعله‌های آتش در قلب شهر ساحلی فرو می‌روند و توده‌های بزرگی از دود سیاه را به هوا می‌فرستند.

ژنرال کنت هارا نیز به هاوایی نیوز گفت: «مردم برای جلوگیری از آتش سوزی به داخل آب پریده بودند.» هارا گفت وزش باد شدید مانع استفاده از هلیکوپتر برای امدادرسانی یا مقابله با آتش شده است.

یکی از ساکنان محلی گفت: «ما داشتیم به بیرون شهر فرار می‌کردیم و به بزرگراه رفتیم، به عقب نگاه می‌کردیم، ماشین‌هایی با شعله‌های آتش در دو طرف جاده بودند و مردمی که در ترافیک گیر کرده و سعی می‌کردند از ترافیک خارج شوند.» او گفت: «در واقع می‌دانم که مردم همه بیرون نیامدند و به نظر می‌رسد افراد بی‌خانمان و افرادی که به وسایل نقلیه دسترسی ندارند در شهر گیر افتادند.

یکی دیگر از افراد محلی گفت که هنوز ارتباط بسیار محدودی با مردم لاهاینا وجود دارد. باد تا ۸۰ مایل در ساعت می‌وزد و این وضعیت مقابله با آتش‌سوزی‌ها را به دلیل شرایط خشک و بادهای شدید طوفان دورا بسیار سخت کرده است. او گفت که آتش سوزی‌ها صدها هکتار را سوزانده است و بادهایی با سرعت ۸۰ مایل (۱۳۰ کیلومتر) در ساعت شعله‌ور می‌شوند در حال پیشبرد آتش هستند.

گفته شده حداقل ۱۰ مدرسه دولتی در مائوئی تعطیل شدند و مقامات ایالتی و صلیب سرخ آمریکا پناهگاه‌های اضطراری را برای ساکنان باز کردند. بر اساس وب سایت ردیابی poweroutage.us، بیش از ۱۴ هزار نفر در مناطق آتش گرفته شده بدون برق مانده‌اند./ مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها