جزییات کشف و انهدام شبکه ضدایرانی موساد در ترکیه

کد خبر: 1238281

جزییات کشف و انهدام شبکه ضدایرانی موساد در استانبول توسط سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت) امروز رسانه‌ای شد.

جزییات کشف و انهدام شبکه ضدایرانی موساد در ترکیه

به نقل از «آ نیوز»، سازمان اطلاعات ملی ترکیه (میت؛ MIT) امروز شنبه جزئیات بیشتری از کشف و انهدام یک شبکه جاسوسی وابسته به رژیم صهیونیستی «موساد» را رسانه‌ای کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، تحقیقات درباره «سلجوک کوچوککایا» ( Selçuk Küçükkaya) که در پوشش کارآگاه خصوصی برای موساد کار می‌کرد و توسط «میت» در عملیات ماه می در استانبول بازداشت شده بود؛ به پایان رسیده است.

دفتر دادستان عمومی استانبول علیه ۱۷ مظنون این شبکه جاسوسی کیفرخواست صادر کرد؛ ۶ نفر از این افراد بازداشت شدند.

کیفرخواست دادستان عمومی استانبول این افراد را به «جاسوسی سیاسی و نظامی» متهم کرده و به دنبال مجازات آنها تا ۱۵ سال زندان است.

مظنونان پس از انتقال به دادگاه استانبول، توسط دادستانی کل استانبول مورد بازجویی قرار گرفتند. از مجموع ۱۱ مظنون، ۴ نفر با درخواست بازداشت به دادسرای جنایی صلح استانبول معرفی شدند و ۷ نفر باقیمانده پس از بازجویی از دادستانی آزاد شدند.

گزارش شده است که ۲ مظنون همچنان متواری هستند.

به گزارش این رسانه، این شبکه یک شرکت و همچنین ۲۳ نفر که روابط تجاری با ایران داشتند را زیر نظر داشت و گزارش آن ها را به موساد می داد.

در این گزارش تاکید شده است که سلچوک کوچوککایا و تیمش با اسم رمز «تانر سزگین» در اقدامات جاسوسی سیاسی دست داشتند. آنها اطلاعات محرمانه را از افراد مقیم ترکیه جمع آوری کردند و در اختیار عوامل خارجی، به ویژه موساد قرار می دادند.

ترکیه چند ماه پیش از انهدام شبکه جاسوسی وابسته به موساد رژیم صهیونیستی در استانبول خبر داده بود./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها