واکنش لاپید به تفاهم ایران و آمریکا

کد خبر: 1238742

لاپید رهبر اپوزیسون در کنست رژیم صهیونیستی، شکست‌های کابینه راستگرا به رهبری نتانیاهو را بر شمرد و نماد آن را تفاهم بین واشنگتن و تهران دانست.

واکنش لاپید به تفاهم ایران و آمریکا

لاپید رهبر اپوزیسون در کنست رژیم صهیونیستی، شکست‌های کابینه راستگرا به رهبری نتانیاهو را بر شمرد و نماد آن را تفاهم بین واشنگتن و تهران دانست.

یائیر لاپید نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی که در حال حاضر رهبر جریان‌های مخالف کابینه نتانیاهو در کنست این رژیم محسوب می‌شود، در رشته تویتی که ساعتی پیش در تویتر منتشر کرد، موارد شکست‌های کابینه این رژیم به رهبری نتانیاهو را لیست کرد.

او در این تویت‌ها نوشت: کابینه شکست خورده است، شکست‌های این کابینه هم در مورد مسایلی و مواردی که آنها را شنیده‌‌اید و هم در مواردی است که چندان در مورد آن اطلاع رسانی نمی‌شود.

موارد ملموس و اعلام شده مانند ناتوانی در متوقف کردن روند رو به رشد جرم و جنایت در خیابان هاست، بسیاری را هم نشینده‌‌اید، مانند فروپاشی ساختار تامین اجتماعی در طولانی مدت است، همچنین هر کسی که برای خرید وارد سوپر مارکت می‌شود و فاکتور را دریافت می‌کند، این شکست را به عینه می‌بیند.

او در ادامه افزود: هر کسی که چهره نگران رئیس ستاد ارتش را می‌بیند که مایوسانه برای تشریح عمق بحران داخلی در ارتش اسرائیل به دنبال دیدار با نخست وزیر است، این شکست را مشاهده می‌کند.

این شکست وقتی که می‌شنود ایرانی‌ها برای انتقال میلیاردها دلار به ایران بدون آن که با مشورتی کنند، به تفاهم می‌رسند، عیان‌تر می‌شود.

به گفته لاپید: این همه شکست را کابینه فقط طی 7 ماه محقق کرده است، موج بی سابقه‌ای از استعفاها در ساختار پلیس در حال وقوع است تا به امروز بیش از 2 هزار افسر پلیس استعفا کرده اند، تعداد قربانیان (عملیات ضد صهیونیستی) در تمامی (فلسطین اشغالی) در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است، شمار کشته‌های جرم و جنایت نیز تقریبا دو برابر است، فقط 19 زن از اوایل سال جاری به قتل رسیده اند، تنها تفاوتی که در این بین وجود دارد، آن است که بن گویر خود را در یونیفرم پلیس پنهان کرده است.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در ادامه این رشته تویت‌ها نوشت: در (کرانه باختری) نیروهای امنیتی دیگر کنترلی بر تروریسم یهودی ندارند، آنها با حمایت کابینه در حال آتش زدن روستاها هستند، بحران کارآمدی و ارتش اسرائیل بیداد می‌کند، موجی از گزارش‌ها در رابطه با افسران جوانی که اعلام کردند دیگر حاضر به تمدید قرار داد خود نیستند منتشر شده است، در ستاد فرماندهی هم بحران فرماندهی وجود دارد، امروز هیچ کس نمی‌داند دامنه اختیارات سموتریچ و گالانت در فرماندهی ارتش تا کجاست؟

یائیر لاپید سپس اعتراف می‌کند: این یک شکست سازمان یافته در تمامی صحنه‌های ممکن است، دانش آموزان دبیرستانی هنوز کارنامه‌های خود را دریافت نکرده اند، وزارت آموزش و پرورش هم در سال تحصیلی جدید با کمبود 2800 معلم مواجه است، صدها مدیر هم از اینجا رفته‌اند.

مشکلات حرفه آموزی به دلیل تعدد مدیریت‌ها متوقف شده است، هیچ چیز تازه‌ای نمی‌تواند در مورد فلج شدن ساختار قضائی گفت، شورای وزیران مربوط به مسکن مدتهاست تشکیل نمی‌شود، از زمان تشکیل کابینه، سرمایه گذاری در بخش فن‌آوری‌های هایتک 70 درصد کاهش یافته است، حتی اگر شما کارشناس فن‌آوری‌های هایتک نباشید بازهم این ارقام بر شما هم تاثیر می‌گذارد.

ناکامی‌های اقتصادی ملموس تر است، تورم رو به افزایش است، نرخ بهره بالا و بالاتر می‌رود، اجاره‌ها ده‌ها برابر شده‌اند.

او در بخش دیگری از تویت هایش هم نوشت: اسرائیل روز به روز گزارش‌های منفی بیشتری از جانب شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ دریافت می‌کند، اما کسی در مورد آن نظری نمی‌دهد.

نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی افزود: وزیر دارایی ما به آمریکا رفت اما هیچ کس حاضر به ملاقات با وی نشد، به اروپا هم رفت اما آنجا هم با وی ملاقات نکردند، نخست وزیر هم ده‌ها گفتگو با شبکه‌های خارجی انجام داد، اما دست آخر همه آنها به دستمایه تمسخر در نگاه جهانیان تبدیل شدند، علت هم نقاب دروغی بود که پشت آن خود را پنهان کرده بود.

رهبر اپوزیسون رژیم صهیونیستی شرایط رژیمش را به دوره 11 سپتامبر تشبیه کرده و افزود: تجربه 11 سپتامبر در اینجا شکست خورده است، دیگر نمی‌توان گروهی از افراطیون را که تا چندی قبل تحت تعقیب سرویس اطلاعات داخلی شین بت قرارداشتند، به عنوان مسئولین امنیتی منصوب کرد، شما نمی‌توانید کسانی که خود در گذشته به دلیل فساد مجرم شناخته شده‌اند را بیاورید و در شغل‌های عالی رسمی به کار گمارید.

شما نمی‌توانید فردی را که خود در مراحل محاکمه جنایی قرار دارد را نخست وزیر کنید و امیدوار باشید که به شما خدمت بکند، محال است چنین ساختاری که شهروندان مختلف را به جان هم می‌اندازد و آنها را وارد بدترین جنگ داخلی تاریخ شان کند، برای آن جامعه مفید باشد.

یائیر لاپید در پایان هم نوشت: تاکنون کابینه‌ای با این حجم از شکست بی سابقه است، با این حال همچنان این امیدواری وجود دارد، شکست شدید واضح و کامل است اما هر فردی می‌تواند امیدوار باشد که سال آینده دیگر این کابینه را نبیند و شاهد شکل‌گیری کابینه دیگری در آن باشد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها