نه لاپید به غنی‌سازی اورانیوم در عربستان

کد خبر: 1239809

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) هشدار داد که غنی‌سازی اورانیوم توسط عربستان سعودی، حتی با اهداف صلح‌آمیز، برای امنیت رژیم صهیونیستی خطرناک است.

نه لاپید به غنی‌سازی اورانیوم در عربستان

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) هشدار داد که غنی‌سازی اورانیوم توسط عربستان سعودی، حتی با اهداف صلح‌آمیز، برای امنیت رژیم صهیونیستی خطرناک است.

به نقل از پایگاه خبری اورشلیم‌پست، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل در واکنش به اعلام حمایت ران درمر، وزیر امور استراتژیک این رژیم از غنی‌سازی اورانیوم عربستان در راستای عادی‌سازی روابط، گفت: درمر گفته است که اسرائیل با برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای عربستان سعودی مخالفتی ندارد، چراکه دیگر کشورهای منطقه‌ هم چنین برنامه‌هایی دارند. اما این اظهارات اشتباه هستند و امنیت اسرائیل را به خطر می‌اندازند.

او ادامه داد: می‌توانیم بدون اینکه نیازی به موافقت با غنی‌سازی اورانیوم در منطقه باشد، به توافقی (با عربستان) دست یابیم که امنیت‌مان را تقویت کند.

وزیر امور استراتژیک این رژیم پیش‌تر با بیان اینکه رژیم صهیونیستی مخالفتی با برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز عربستان ندارد، گفت: چه تضمینی وجود دارد که اگر آمریکا به عربستان در این روند کمک نکند، ریاض به سوی چین یا فرانسه روی نیاورد؟/ایسنا

لاپید: مشکل ما نتانیاهو است/ کابینه از دیدن حقیقت متنفر است

رئیس اپوزیسون رژیم صهیونیستی با حمله دوباره به کابینه راست افراطی این رژیم به ریاست بنیامین نتانیاهو گفت: مشکل ما نتانیاهو است و کابینه او به رئیس ستاد مشترک ارتش حمله می کند زیرا از روبرو شدن با واقعیت متنفر است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روزنامه صهیونیستی "تایمز اسرائیل"، یائیر لاپید رئیس اپوزیسون رژیم صهیونیستی در جمع معترضان به سیاست های کابینه نتانیاهو بویژه لایحه تغییرات قضایی که کابینه قصد تصویب مفاد آن در کنست (پارلمان) این رژیم را دارد، گفت: این کابینه به رئیس ستاد حمله کرد زیرا از حقیقت متنفر است...مشکل در آمادگی ارتش نیست بلکه مشکل در نتانیاهو است.

او همچنین درباره درخواست برخی نمایندگان احزاب اپوزیسون برای پیوستن به کابینه نتانیاهو به منظور توقف طرح لایحه قضایی گفت که هرگز به یک دولت وحدت با نتانیاهو نخواهد پیوست.

لاپید همچنین از هم پیمانان نتانیاهو به خاطر حملات اخیر آنها به فرماندهان عالی رتبه رژیم صهیونیستی انتقاد کرد. هم پیمانان نتانیاهو گفته بودند که فرماندهی ارتش این رژیم در قبال نیروهای ذخیره که در اعتراض به لایحه تغییرات قضایی پیوستن به خدمت داوطلبانه در ارتش را متوقف کرده اند، تساهل به خرج می دهد.

به گزارش ایرنا، کابینه حاکم بر رژیم صهیونیستی دوم مردادماه با حمایت نمایندگان خود در کنست، پیش نویس قانون «لغو برهان معقولیت» در چارچوب لایحه تغییرات قضایی پیشنهادی نتانیاهو را در کنست تصویب کرد.

این قانون بخشی از مفاد این لایحه است که تصویب شد و کابینه نتانیاهو بر تصویب باقیمانده آن در ماه های پیش رو اصرار دارد و ایده گفت وگوی دوباره با مخالفان را مطرح کرده، اما در عین حال هم به آنها هشدار داده که اگر وارد مذاکره نشده و امتیاز ندهند، یکجانبه مفاد باقیمانده این لایحه را نیز تصویب خواهد کرد.

کابینه نتانیاهو با تصویب قانون لغو برهان معقولیت بدنبال آن بود که جلوی نظر دیوان عالی رژیم صهیونیستی را درباره مصوبات و انتصابات خود بگیرد و در نهایت این قانون را در کنست به تصویب رساند. این قانون جلوی دیوان عالی این رژیم برای لغو تصمیمات یا انتصابات کابینه را که آن را «فاقد معقولیت» می داند، خواهد گرفت.

تصویب این قانون اولین گام در مسیر کاهش اختیارات دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی است. با توجه به تصویب این قانون، دیگر دستگاه قضایی این رژیم حق ندارد تصمیمات کابینه رژیم اسراییل و وزرای آن را به بهانه معقول نبودن، لغو کند.

پیش بینی می شود که در پی تصویب این قانون، بحران و شکاف در سطح سیاسی و در سطح توده صهیونیست‌ها و ارتش رژیم صهیونیستی در برهه آینده تشدید شود و این رژیم را به سمت سقوط سریع سوق دهد.

دیوان عالی رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته که جلسه رسیدگی به دادخواست ها علیه قانون لغو برهان معقولیت را ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) برگزار کند. این جلسه قرار است با مشارکت کامل ۱۵ قاضی دیوان عالی و به ریاست خانم استر حایوت رئیس دادگاه عالی رژیم صهیونیستی برگزار شود.

نگرانی از احتمال جنگ داخلی، در صورت تبعیت نکردن کابینه حاکم از حکم دیوان عالی سرزمین های اشغالی را فرا گرفته و سران دستگاه های امنیتی و ارتش رژیم صهیونیستی در حال بررسی راه های برون رفت از این بحران، برای جلوگیری از فروپاشی کامل رژیم هستند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها