هشدار افسر اطلاعاتی آمریکایی درباره محو شدن اوکراین

کد خبر: 1240058

یک افسر اطلاعاتی آمریکایی هشدار داد در صورتی که کشورهای غربی جنگی واقعی را علیه روسیه آغاز کنند، اوکراین از روی زمین محو خواهد شد.

هشدار افسر اطلاعاتی آمریکایی درباره محو شدن اوکراین

«اسکات ریتر» از افسران اطلاعاتی سابق آمریکا روز دوشنبه در سخنانی هشدار داد در صورتی که اوکراین در کنار ناتو به دنبال آغاز جنگی واقعی علیه روسیه باشد، از روی زمین محو خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش گفت: «در صورتی که غرب به فکر انجام حمله‌ای واقعی علیه روسیه باشد، کی‌یف، لویو و دیگر شهرهای اوکراین محو خواهند شد».

ریتز پیشتر نیز به آلمان و دیگر کشورهای غربی درباره ارسال موشک‌های دوربرد به اوکراین نظیر موشک‌های تاروس آلمانی هشدار داده بود.

وی گفته بود: «ارسال چنین تسلیحاتی توازن قوا در میدان نبرد را تغییر نخواهد داد بلکه باعث تشدید درگیری‌ها خواهد شد».

این در حالی است که، رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرده بود که با «مارک روته» نخست وزیر هلند برای انتقال ۴۲ فروند هواپیمای اف-۱۶ به کیف به توافق رسیده است.

«مت فدریکسن» نخست وزیر دانمارک نیز گفته است که کپنهاگ 19 جنگنده اف_16 را به اوکراین ارسال خواهد کرد.

یک مقام مسؤول بلندپایه در دولت آمریکا نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت که واشنگتن با انتقال نسل چهارم جنگنده اف‌-16 از دانمارک و هلند به کی‌یف موافقت کرده است.

این تصمیم آمریکا واکنش‌های زیادی را به همراه داشت و «رابرت اف کندی جونیور» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا  از این اقدام به شدت انتقاد کرد و هشدار داد که «(ارسال) اف-۱۶، جلوی فروپاشی ارتش اوکراین را نخواهد گرفت (موضوعی که برخی کارشناسان می‌گویند، قریب الوقوع است). این هواپیماها به آموزش و نگهداری زیادی نیاز دارند. ماجرا شبیه فیلم‌های سینمایی نیست».

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها