نخستین اظهارات ترامپ پس از آزادی با قید وثیقه

کد خبر: 1240795

دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای بعد از معرفی خود به بازداشتگاه فولتون کانتی و آزاد شدن به قید وثیقه تجربه بازداشت موقت خود در روز پنجشنبه را "وحشتناک" خواند.

نخستین اظهارات ترامپ پس از آزادی با قید وثیقه

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بعد از آنکه برای تفهیم اتهام در پرونده تلاش برای تغییر نتایج انتخابات ۲۰۲۰ خود را تسلیم مقام‌های زندان فولتون کانتی در ایالت جورجیا کرد، ابتدا تحت بازداشت موقت قرار گرفت اما تحت یک سری شرایط توافق‌شده از جمله وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری، آزاد شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه خبری "نیوزماکس" بعد از آزادی به قید وثیقه، تجربه حضور کوتاهش در بازداشتگاه را "وحشتناک‌" توصیف کرد.

رئیس جمهور سابق آمریکا به "گِرگ کلی"، مجری شبکه نیوزماکس گفت: "این تجربه وحشتناکی بود. من وارد آنجا شدم و با من خیلی خوب رفتار شد اما بالاخره، یک زندان بود. من عکس کاردکس زندان را گرفتم در حالی که هرگز اصطلاحش را قبلاً نشنیده بودم. در مدرسه مالی وارتون کسی به من این نوع عکس انداختن را نیاموخت."

ترامپ در ادامه این مصاحبه دادستان‌هایی که علیه او و ۱۸ متهم دیگر پرونده مفتوح شده در ارتباط با انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت جورجیا، شامل رودی جولیانی و سیدنی پاول، دو تن از از وکلای انتخاباتی کلیدی دونالد ترامپ و همین طور مارک میدوز، رئیس دفتر سابق او طرح اتهام کرده‌اند را "حیوان" توصیف کرد.

او بیان کرد: اصلا حتی خبر نداشتم که چقدر چنین آدمهایی را دیده‌ام اما قطعا با برخی از آنها ملاقات داشتم. اینها حیوان هستند. اینها حیواناتی شرور هستند که زندگی این افراد را نابوده کرده‌اند.

ترامپ گفت: افراد متهم شده، کسانی با ویژگی‌های عالی هستند. آنها حتی نمی‌دانند چرا پایشان به پرونده باز شده و این افراد باید آزاد شوند. آنها باید از این وضعیت وحشتناکی که گرفتارش شده‌اند رها شوند. این فقط یک وضعیت وحشتناک است.

ترامپ با اظهار همدردی با دیگر متهمان این پرونده تاکید کرد، طرح این اتهامات کیفری باعث شده که زندگی آنها نابود شود.

ترامپ همچنین به نیوزماکس گفت، برخی از کسانی که در پرونده ایالت جورجیا به همدستی با او متهم شده‌اند "پول زیادی ندارند و برخی از آنها اصلا آه در بساط ندارند." ترامپ همچنین از پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا خودش و این متهمان دیگر پرونده را یک "تیم" می‌بیند طفره رفت.

ترامپ در ادامه این مصاحبه به نیوزماکس گفت،‌ حتی با وجود همه اغتشاشی که او در آن قرار گرفته، هنوز شبها خوب می‌خوابد.

او ادامه داد: من قطعا خواب خوبی دارم. نمی‌گذارم این مسائل آزارم دهد چون کاملا مشخص هستند. این یک اتفاق وحشتناک است.

ترامپ در تحلیلش درباره اولین مناظره انتخاباتی مربوط به رقابت مقدماتی حزب جمهوری‌خواه، از ویوک راماسوامی، یک کارآفرین حوزه بیوتکنولوژی در بین دیگر شرکت‌کنندگان مناظره تحسین کرد. ترامپ درباره او گفت: "از نظر من او بسیار خوب بود. به ویژه این حرفش را دوست داشتم که من را بزرگترین رئیس جمهور کل عمرش خواند."

ترامپ در این مصاحبه همچنین اظهار کرد، از راه‌هایی مطلع است که با آنها آرای رای دهندگان دموکرات و مستقلی که نظر مثبتی به او دارند را جلب خودش خواهد کرد.

ترامپ بیان داشت: "می‌خواهم رئیس جمهور همه مردم باشم. این اتفاقی است که فکر می‌کنم خواهد افتاد. من در بین جمهوری‌خواهان در نظرسنجی‌ها خیلی جلوتر هستم و از بایدن هم به اندازه شش تا هفت درصد در نظرسنجی‌ها جلوترم. این دارد رهبران حزب دموکرات را دیوانه می‌کند.

رئیس جمهور سابق آمریکا پرونده های قضایی مطرح شده در چند ایالت علیه خودش را بی ارزش خوانده و گفت که آنها راه به جایی نخواهند برد.

ترامپ درباره پرونده قضایی که دادستان کل نیویورک علیه او و دو فرزندش به اتهام تقلب مطرح کرده گفت: آنها هیچ پرونده‌ای علیه من ندارند. همه این کارها را برای کسب پیروزی در انتخابات می‌کنند. اما وزارت دادگستری دولت بایدن در واشنگتن با آنها هماهنگ است.

ترامپ با اشاره به بازداشت موقتش در روز پنجشنبه عنوان کرد:‌ این یک روز بسیار غم انگیز بود. این روزی بسیار غم انگیز برای کشور ما بود. آنها دارند از وزارت دادگستری آمریکا به عنوان یک اسلحه استفاده می‌کنند.

رئیس جمهور سابق آمریکا درباره اتهاماتش گفت:‌"انگار که می خواهند یکی بعد از پرونده دیگری مطرح کنند. آنچه که می‌خواهند انجام دهند این است که تلاش کنند من را خسته کنند. مطلقا دارند کار وحشتناکی می‌کنند. و من هرگز چیزی شبیه به این ندیده ام. آمریکا یک کشور جهان سومی شده است./همشهری

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد