بسته کمک‌های نظامی آمریکا جدید به اوکراین

کد خبر: 1241740

وزارت امور خارجه آمریکا خبر داد که بسته کمک‌های نظامی جدید این کشور به اوکراین بالغ بر 250 میلیون دلار بوده که شامل مهمات و تسلیحات می‌شود.

بسته کمک‌های نظامی آمریکا جدید به اوکراین

وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از بسته کمک‌های نظامی جدید به اوکراین خبر داد.

بر اساس اعلام وزارت امور خارجه آمریکا، ارزش بسته کمک‌های نظامی جدید آمریکا به اوکراین ۲۵۰ میلیون دلار بوده که شامل مهمات و تسلیحات می‌شود.

کاخ سفید نیز با تایید بسته کمک‌های نظامی جدید این کشور به اوکراین خبر داد که این کمک‌ها به طور مستقیم به میدان نبرد ارسال شده و در راستای حمایت از پدافند هوایی اوکراین خواهد بود.

این خبر در حالی مطرح می‌شود که «دیوید ایگناتیوس» روزنامه‌نگار برجسته آمریکایی در یادداشتی در روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» نوشت که در روزهای اخیر در تمامی سطوح دولت آمریکا چنین حسی وجود دارد که تابستان امسال، به نوعی برای اوکراین و حامیان غربی این کشور ناامیدکننده بوده است.

بر اساس این گزارش، نقطه شروع در این ارزیابی این است که نیروهای اوکراینی به احتمال زیاد آن طور که امیدوار بودند، به دریای آزوف و قطع مسیر زمینی روسیه به کریمه قبل از شروع زمستان نخواهند رسید.

بر اساس این گزارش، ایالات متحده بر این باور است که احتمالاً اوکراین نمی‌تواند قبل از پایان امسال، ضربه قاطعانه‌ای به روسیه وارد کند که چنین چیزی به مفهوم آن است که این جنگ فرسایشی تا ۲۰۲۴ و فراتر از آن نیز ادامه دارد و ادامه این جنگ، تلفات سنگینی و آسیب روحی برای هر دو طرف روسیه و اوکراین به همراه دارد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها