پرواز بمب افکن‌های B-۱B آمریکا در رزمایش ایالات متحده

کد خبر: 1241885

ایالات متحده امروز در رزمایش مشترک هوایی خود با کره جنوبی و ژاپن و در پاسخ به کره شمالی، به طور جداگانه از بمب افکن‌های B-۱B استفاده کرد.

پرواز بمب افکن‌های B-۱B آمریکا در رزمایش ایالات متحده

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد ایالات متحده امروز در رزمایش مشترک هوایی خود با کره جنوبی و ژاپن و در پاسخ به تهدیدات موشکی و هسته‌ای کره شمالی، به طور جداگانه از بمب افکن های B-1B استفاده کرد. این دهمین پرواز این نوع بمب افکن در سال جاری در چنین رزمایش هایی بود.

براساس این گزارش، امروز در ادامه رزمایش سپر آزادی اولچی، علاوه بر این نوع بمب افکن، جت های FA-50 کره جنوبی و جنگنده های F-16 نیروی هوایی ارتش آمریکا نیز حضور داشتند.

علاوه بر این، در جریان رزمایش امروز، دو فروند بمب افکن B-1B به مانور هوایی 12 جنگنده ژاپنی ملحق شدند.

وزارت دفاع ژاپن تصریح کرد امروز این رزمایش هوایی مشترک بر فراز دریای ژاپن تایید کننده آمادگی نظامی متحدان برای پاسخگویی به هر شرایطی در بحبوحه پرتاب موشک های بالستیک کره شمالی است.   

کره جنوبی و آمریکا رزمایش تابستانی مشترک سالانه خود با نام «سپر آزادی اولچی» را از 21 اوت آغاز و تا 31 اوت ادامه می دهند. هدف از این رزمایش تقویت پاسخ مشترک به تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی است اما پیونگ یانگ این رزمایش را به عنوان تمرینی برای جنگ هسته‌ای می داند.  

همچنین این دو کشور به همراه ژاپن روز گذشته تمرینات دفاع موشکی دریایی مشترکی را در خارج از جزیره ججو کره جنوبی در آب های بین المللی و با هدف ارتقای توانمندی های خود برای شناسایی و مسیریابی اهداف و به اشتراک گذاشتن اطلاعات به هنگام مواجهه با تهدیدات پیونگ یانگ، برگزار کردند.

هفته گذشته همزمان با آغاز رزمایش سالانه مشترک آمریکا و کره جنوبی، خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد کیم جونگ اون بر آزمایش موشک های کروز استراتژیک کشورش نظارت کرد.

این رزمایش در حالی برگزار شد که کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی چند روز پیش به کارخانه‌های موشک سازی دستور داد تا برای تضمین «قدرت نظامی فراگیر» و «آماده بودن برای جنگ»، موشک های بیشتری تولید کنند.

وی چندی قبل نیز به کارخانه‌های تولید موتور موشک، مهمات و دیگر تسلیحات کشورش دستور داد تا به عنوان بخش مهمی از تقویت توانایی دفاعی پیونگ یانگ، ظرفیت خود را افزایش دهند.

کره شمالی طی چند سال اخیر تلاش داشته تا با ارتقای توان تسلیحاتی خود بازدارندگی نظامی در برابر ائتلاف نظامی آمریکا و کره جنوبی ایجاد کند.

طبق قوانین شواری امنیت سازمان ملل، پرتاب موشک‌های بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی ممنوع است و سئول، واشنگتن و توکیو همواره این اقدام را محکوم کرده‌اند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد