ترامپ: از زندانی شدن نمی‌ترسم

کد خبر: 1241886

رئیس جمهور سابق آمریکا با بیان اینکه هراسی از حبس در زندان ندارد، گفت که گمان نمی‌کند چنین اتفاقی رخ دهد.

ترامپ: از زندانی شدن نمی‌ترسم

 «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا بامداد چهارشنبه مدعی شد که از صدور حکم حبس برای خود و زندانی‌شدن نمی‌ترسد.

ترامپ در یک مصاحبه رادیویی درباره احتمال رأی دادگاه برای حبس او در جریان بررسی پرونده ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، گفت: «فکر نمی‌کنم چنین اتفاقی بیافتد. زیرا تمام پرونده‌ها دروغین و فریبکاری هستند».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی با زیر سوال بردن سیستم و ضابطان دستگاه قضائی آمریکا، ادعا کرد: «آدم‌های بد و مریضی در حال تعقیب و آزار و اذیت علیه من هستند. من اکنون حامیان بیشتری دارم و از زندانی‌شدن هم نمی‌ترسم».

ترامپ در حال حاضر نامزد پیشتاز حزب جمهوری‌خواه برای مرحله مقدماتی آمریکا است و برخی نظرسنجی‌ها حکایت از آن دارند که او در صورت انتخاب در این مرحله، رقابت تنگاتنگی با «جو بایدن» بر سر حضور در کاخ سفید خواهد داشت.

این تاجر و سیاستمدار آمریکایی مدعی است که پرونده‌های قضایی مطرح‌شده علیه او بخشی از تلاش‌های دموکرات‌ها برای اثرگذاری بر کارزار انتخاباتی‌اش است. او در مجموع با ۹۱ فقره اتهام کیفری روبری است.

او پیش از این گفته بود که به زمان برگزاری جلسه دادگاهش، پیش از انتخابات درون‌حزبی، اعتراض می‌کند اما کارشناسان حقوقی تاکید دارند چنین امری امکان‌پذیر نیست. (جزئیات بیشتر)

دادگاه شهر واشنگتن، روز چهارم مارس را به عنوان جلسه دادگاه برای رسیدگی به اتهامات ترامپ درخصوص تلاش برای ابطال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ تعیین کرد؛ تاریخی که یک روز قبل از «سه‌شنبه بزرگ» است.

این روز، سه‌شنبه‌ای در ماه فوریه یا مارس سال انتخاباتی آمریکا است که در آن بزرگترین ایالت‌های آمریکا در مرحله درون‌حزبی انتخابات به نامزد مطلوب خود رأی می‌دهند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها