تازه‌ترین درخواست زلنسکی از آمریکا

کد خبر: 1242110

رئیس‌جمهور اوکراین در تازه‌ترین درخواست خود از آمریکا و کشورهای غربی مدعی شد که ارتش اوکراین به ۱۶۰ جنگنده نیاز دارد.

تازه‌ترین درخواست زلنسکی از آمریکا

رئیس‌جمهور اوکراین در تازه‌ترین درخواست خود از آمریکا و کشورهای غربی مدعی شد که ارتش اوکراین به ۱۶۰ جنگنده نیاز دارد.

به نقل از اسپوتنیک، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در گفت‌وگویی در تازه‌ترین اظهارات خود خطاب به کشورهای غربی مدعی شد که ارتش اوکراین برای برتری هوایی به ده‌ها جنگنده اف-۱۶ نیاز دارد.

وی دراین‌باره گفت: اوکراین برای جلوگیری از تسلط روسیه بر حریم هوایی، به ۱۶۰ جنگنده «اف -۱۶» نیاز دارد.

یک مقام آمریکایی جمعه گذشته در گفت‌وگو با اسپوتنیک تأیید کرد که دولت آمریکا به محض تکمیل دوره آموزشی خلبانان اوکراینی، ارسال جنگنده اف -۱۶ از دانمارک و هلند به اوکراین را تأیید خواهد کرد.

رسانه‌ها هفته گذشته به نقل از مقامات آمریکایی نوشتند که نخستین گروه ۶ نفره از خلبانان اوکراینی نمی‌توانند تا قبل از تابستان ۲۰۲۴ دوره آموزشی پرواز با اف -۱۶ را تمام کنند چون باید چهار ماه کلاس آموزش زبان انگلیسی هم پشت سرگذاشته و اصطلاحات فنی را متوجه شوند. گفته می‌شود این خلبانان دوره آموزشی کار با اف -۱۶ را از ژانویه ۲۰۲۴ شروع کرده و آماده‌سازی آنها ۶ ماه طول می‌کشد و گروه دوم نیز احتمالاً اواخر ۲۰۲۴ دوره آموزشی را آغاز خواهند کرد.

از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲(۵ اسفند ۱۴۰۰) آمریکا و متحدانش اقدام به تأمین تسلیحات و تجهیزات برای اوکراین کرده‌اند اما به مرور کمک‌های آنها از مهمات و جنگ‌افزارهای سبک به ادوات سنگین تغییر پیدا کرد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها