بایدن هیئت جدیدی را برای پیشبرد سازش به ریاض گسیل می‌دارد

کد خبر: 1242593

یک هیئت آمریکایی در راستای تلاش‌های بایدن برای تحقق سازش بین ریاض و تل‌آویو هفته آینده عازم عربستان خواهد شد.

 بایدن هیئت جدیدی را برای پیشبرد سازش به ریاض گسیل می‌دارد

یک هیئت آمریکایی در راستای تلاش‌های بایدن برای تحقق سازش بین ریاض و تل‌آویو هفته آینده عازم عربستان خواهد شد.

یسرائیل هیوم شامگاه یک شنبه در خبری به نقل از منابع آگاه در کاخ سفید خبر داد، ریاض قرار است هفته آینده میزبان هیئتی از مسئولین کاخ سفید باشد که برای بررسی پیشبرد توافق سازش احتمالی بین عربستان سعودی و (رژیم) اسرائیل عازم این کشور می‌شوند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، این خبر را یکی از مسئولین آمریکایی به اطلاع پایگاه اطلاع رسانی تایمز آو اسرائیل رسانده و در عین حال یک مسئول فلسطینی هم خبر داده هیئت فلسطینی هم در همان تاریخ در ریاض حضور خواهد داشت.

یسرائیل هیوم در عین حال خبر داد، سفر بریت مک گورک فرستاده ویژه بایدن به خاورمیانه به همراه بارابرا لو، معاون خاور نزدیک وزیر خارجه آمریکا حدود یک ماه بعد از سفر جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا به عربستان انجام می‌شود که با همین هدف و دستور کار انجام گرفته بود.

واشنگن تلاش‌های زیادی را برای برقراری سازش بین عربستان سعودی و (رژیم) اسرائیل انجام داده و آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نیز سفری به همین منظور در ژوئن گذشته به ریاض داشت.

به اعتقاد رسانه عبری زبان، حضور مک گورک و لو در ریاض با حضور هیئت فلسطینی به ریاست حسین الشیخ دبیر کل سازمان آزادیبخش فلسطین در عربستان همزمان خواهد بود، هیئت فلسطینی هم قرار است خواسته‌های رام الله را در رابطه با توافق سازش سعودی ـ اسرائیلی به اطلاع طرف عربستانی برساند.

سخنگوی کاخ سفید و نیز سخنگوی سفارت عربستان در واشنگتن حاضر به اظهار نظر در رابطه با این گزارش نشدند..تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها