درگیری میان شبه نظامیان وابسته به آمریکا و ترکیه در سوریه

کد خبر: 1242727

درگیری‌های شدیدی میان شبه نظامیان وابسته به آمریکا موسوم به «قسد» و شبه نظامیان وابسته به ترکیه موسوم به «ارتش ملی» در حومه حسکه و حلب به وقوع پیوسته است.

درگیری میان شبه نظامیان وابسته به آمریکا و ترکیه در سوریه

به نقل از المیادین، شبه نظامیان وابسته به آمریکا موسوم به «قسد» و شبه نظامیان وابسته به ترکیه موسوم به «ارتش ملی» در محورهای دو روستای بویهج و بوغاز در منبج واقع در حومه شرقی حلب که در کنترل قسد است، به شدت با یکدیگر درگیر شدند.

خبرنگار المیادین گزارش داد که قسد شامگاه دیروز تجهیزات نظامی خود را از رقه روانه جبهه منبج کرده است.

جبهه‌های شمالی رقه در تل ابیض و حومه غربی حسکه در تل تمر در نزدیکی جاده M۴ نیز شاهد درگیری‌های شدید میان شبه نظامیان ارتش ملی و شبه نظامیان قسد بوده است. این درگیری‌ها در روستای طرکی که تحت کنترل عناصر ارتش ملی است، تمرکز داشته است.

علاوه بر این شبه نظامیان ارتش ملی در جریان درگیری‌های شدید در جبهه تل ابیض، جاده بین‌المللی M۴ در محور صکیرو واقع در جنوب تل ابیض را مسدود کردند.

همزمان با این اتفاقات ارتش سوریه با صدور بیانیه‌ای از خنثی‌سازی حمله گروه‌های تروریستی به حومه غربی حلب خبر داد.

در این میان نواف عبدالعزیز المسلط، بزرگ قبیله الجبور با به تن کردن لباس رزم، در یک ویدیو از اهالی این قبیله در سوریه و عراق خواست که جهت حمایت از قبیله عکیدات و دیگر عشایر در رویارویی با شبه‌نظامیان قسد در جبهه‌های شمالی و شرقی دیرالزور به حالت آماده‌باش کامل در بیایند.

المسلط تاکید کرد: عشایر کُرد در جزیره سوریه، همسایگان و هم‌خانواده‌های عشایر عرب هستند. از آنان دعوت می‌کنم که با ایستادن در کنار برادران عرب خود، به اقدامات فراحدودی و فراعرفی قسد پایان بدهند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها