بایدن وضعیت اضطراری انتخاباتی را تمدید کرد

کد خبر: 1243377

رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد وضعیت اضطرار ملی در ارتباط با آنچه «دخالت قدرت‌های خارجی در انتخابات» خوانده شده را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده است.

 بایدن وضعیت اضطراری انتخاباتی را تمدید کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد وضعیت اضطرار ملی در ارتباط با آنچه «دخالت قدرت‌های خارجی در انتخابات» خوانده شده را به مدت یک سال دیگر تمدید کرده است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در اطلاعیه‌ای وضعیت اضطراری در ارتباط با آنچه «دخالت خارجی در انتخابات آمریکا» عنوان شده را تمدید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «روز 12 سپتامبر 2018، رئیس‌جمهور ایالات متحده ذیل قانون اختیارات اقتصادی اضطراری برای رسیدگی به تهدیدهای غیرمعمولی و فوق‌العاده علیه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا در زمینه تهدید مداخله یا تضعیف اعتماد عمومی به انتخابات آمریکا اقدام به اعلام وضعیت اضطرار ملی کرد.»

دولت آمریکا در سال‌های گذشته ادعا کرده که قدرت‌های خارجی از جمله چین، ایران و روسیه در صدد آن بوده‌اند نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری را از طریق برخی اقدامات از جمله کارزارهای رسانه‌ای تحت تأثیر قرار داده و یا اعتماد عمومی به فرایند انتخابات در این کشور را تضعیف کنند.

در اطلاعیه بایدن آمده است: «اگرچه شواهدی مبنی بر اینکه قدرت‌های خارجی توانسته باشند نتیجه رأی‌گیری‌ها در انتخابات ایالات متحده را تغییر دهند وجود ندارد با این حال این قدرت‌ها در طول تاریخ تلاش کرده‌اند از نظام باز و آزاد سیاسی در انتخابات آمریکا سوءاستفاده کنند.»

این بیانیه می‌افزاید: «در سال‌های اخیر رشد دستگاه‌های دیجیتال و ارتباطات اینترنت‌محور باعث ایجاد آسیب‌پذیری‌های عمده شده و شدت و گستره تهدید دخالت خارجی را افزایش داده است.»

بایدن بر مبنای این موارد مدعی شده اضطرار ملی اعلام شده در 12 سپتامبر 2018 بایستی بعد از 12 سپتامبر 2023 هم تا یک‌سال بعد ادامه پیدا کند.

منابعی در آمریکا بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در سال 2016 که به پیروزی «دونالد ترامپ» در برابر رقیبش از حزب دموکرات، «هیلاری کلینتون» منجر شد ادعا کردند که روسیه در روند انتخابات دخالت کرده و تلاش کرده نتیجه را به نفع ترامپ تغییر دهد.

گزارش بازپرس ویژه که در آوریل 2019 علنی شد، تماس‌های متعددی را بین ستاد انتخاباتی ترامپ و مقامات روسی بررسی کرد اما به این نتیجه رسید که شواهد کافی برای طرح هرگونه اتهام توطئه یا هماهنگی علیه ترامپ یا نزدیکانش وجود ندارد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها