جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری این مرد +عکس

کد خبر: 1243503

آمریکا برای دستگیری سرکرده گروه تروریستی الشباب سومالی جایزه ۱۰ میلیون دلاری تعیین کرد.

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای دستگیری این مرد +عکس

آمریکا برای دستگیری سرکرده گروه تروریستی الشباب سومالی جایزه ۱۰ میلیون دلاری تعیین کرد.

« احمد گودنی» سرکرده گروه تروریستی الشباب بود که در بمباران جنگنده‌های آمریکایی در جنوب سومالی کشته و « احمد دیری» مشهور به ابوعبیده» جانشین او شد.

آمریکا اعلام کرد: افرادی که اطلاعاتی درباره مکان « احمد دیری» مشهور به ابوعبیده امیر ( سرکرده ) گروه الشباب ارائه دهند 10 میلیون دلار جایزه دریافت خواهند کرد.

نهادی موسوم به «مبارزه برای عدالت» وابسته به وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود تصریح کرد: ابوعبیده هم اکنون رهبری گروه الشباب سومالی را به عهده دارد.

به نوشته روزنامه سومالی جدید چاپ موگادیشو، آمریکا گروه الشباب را مسئول حملات در سومالی، کنیا، اوگاندا و جیبوتی می‌داند که در جریان آنها صدها غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا در سال 2015 « ابوعبیده » را در فهرست تروریست‌های جهان قرار داد و در سال 2008 الشباب را به عنوان یک گروه تروریستی جهانی معرفی کرد.

شورای امنیت سازمان ملل از سال 2010 تاکنون تحریم‌هایی مالی و تسلیحاتی علیه الشباب اعمال کرده‌است.

الشباب در سال 2004 موجودیت خود را در سومالی اعلام کرد و از جمله گروه‌های وابسته به شبکه تروریستی القاعده به شمار می‌رود.

عملیات این گروه در سومالی و شاخ آفریقا امنیت این منطقه را برهم زنده و بیش از دو دهه است که مردم سومالی در ناامنی به سر می‌برند.

با راهیابی « شیخ حسن محمود » به کاخ ریاست جمهوری سومالی ، یک همگرایی برای ریشه کنی الشباب در این کشور به وجود آمد که در سایه آن، ارتش با کمک مردان مسلح قبایل سومالی و سایر متحدانش موفق شده مناطق زیادی از خاک این کشور را از سیطره گروه تروریستی الشباب آزاد کند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها