تحولات اوکراین | مسکو: ۴۱۷۵ نظامی اوکراینی کشته شدند

کد خبر: 1243537

وزارت دفاع روسیه امروز درباره روند عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین در یک هفته گذشته اعلام کرد: ۴۱۷۵ نظامی اوکراینی کشته و ۶۰ ضدحمله کی‌یف دفع شد.

تحولات اوکراین | مسکو: ۴۱۷۵ نظامی اوکراینی کشته شدند

وزارت دفاع روسیه امروز درباره روند عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین در یک هفته گذشته اعلام کرد: ۴۱۷۵ نظامی اوکراینی کشته و ۶۰ ضدحمله کی‌یف دفع شد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز شنبه در بیانیه‌ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در یک هفته گذشته اعلام کرد: از دوم تا نهم سپتامبر، نیروهای مسلح روسیه ۶ حمله به تأسیسات زیرساختی نظامی اوکراین و پایگاه‌های آموزشی خرابکاران انجام دادند.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص می‌افزاید: در محور زاپروژیا دشمن به تلاش ناموفق برای شکستن پدافند نیروهای روسیه در این منطقه ادامه می‌دهد. در محور دونتسک جنوبی ۴ حمله نیروهای مسلح اوکراین دفع شد و مجموع تلفات دشمن در این مدت بالغ بر یک هزار و ۲۳۰ نیروی نظامی بود.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: در محور دونتسک، ۵۶ حمله نیروهای مسلح اوکراین دفع شد و بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نیروی نظامی آنها کشته شدند. در اوکراین انبارهای مهمات و سلاح‌های غربی، سوخت و پایگاه‌های تروریست‌ها توسط نیروهای روسیه مورد حمله قرار گرفت.

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: در جریان نبردهای شدید در محور زاپروژیا بیش از ۸۴۵ سرباز اوکراینی کشته و یک تانک چلنجر انگلیسی و ۲۵ خودرو منهدم شدند.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ها پیش مقامات و رسانه های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین تا پیش از این مدام تأکید می‌کرد ارتش اوکراین عزم خود را جزم کرده که در ضدحملات بهاره، نه‌تنها مناطق شرقی ازدست‌رفته را از روسیه پس بگیرد، بلکه آخرین سرباز روس‌ها را نیز از شبه‌جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری همه‌پرسی به خاک روسیه الحاق شد، اخراج کند؛ اما خبرهای میدان جنگ تاکنون چشم‌انداز روشنی را پیش چشم زلنسکی و غربی‌ها قرار نداده است./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها