سفر نتانیاهو به آمریکا بدون برنامه دیدار با بایدن

کد خبر: 1243776

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی هفته آینده راهی آمریکا می‌شود که به گفته مقامات این رژیم هیچ برنامه‌ای برای دیدار با رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات ارشد این کشور ندارد.

سفر نتانیاهو به آمریکا بدون برنامه دیدار با بایدن

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کرد که وی طی ماه جاری میلادی به آمریکا سفر خواهد کرد اما انتظار نمی‌رود که دیداری با «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا داشته باشد.

این نخستین سفر نتانیاهو به آمریکا پس از آغاز به کار کابینه جدید وی به شمار می‌آید. قرار است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز 18 سپتامبر (27 شهریور) نخست به سان فرانسیسکو سفر کرده و آنجا درباره «سیلیکون ولی» دیدارهایی داشته باشد. وی سپس راهی نیویورک خواهد شد تا در آنجا در مجمع عمومی سازمان ملل حضور پیدا کند.

یک سخنگوی نتانیاهو اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای دیدار با مقام‌های آمریکایی در جریان این سفر وجود ندارد. این در حالی است که سران رژیم صهیونیستی پیش از این در سفر به آمریکا معمولا با مقام‌های این کشور دیدار می‌کردند.

رئیس جمهور آمریکا بارها طرح تغییرات قضایی کابینه راست افراطی نتانیاهو را مورد انتقاد قرار داده است. آمریکا معتقد است که این طرح، تهدیدی برای دموکراسی رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید.

بایدن اخیرا میزبان «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی بوده است. پست ریاست در رژیم صهیونیستی، بیشتر نقشی تشریفاتی دارد.

در ماه جولای بود که کاخ سفید اعلام کرده بود که بایدن و نتانیاهو اواخر سال جاری میلادی دیدار خواهند کرد. اگر چه کاخ سفید به زمان این دیدار هیچ اشاره‌ای نکرده است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها