تلاش جمهوری خواهان کنگره آمریکا برای استیضاح بایدن

کد خبر: 1243906

یک نماینده جمهوری خواه کنگره آمریکا به دنبال آغاز روند استیضاح جو بایدن و کاهش شدید بودجه دولتی است.

 تلاش جمهوری خواهان کنگره آمریکا برای استیضاح بایدن

«چیپ روی» نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا به دنبال آغاز روند استیضاح جو بایدن و کاهش شدید بودجه دولتی حتی در صورت تعطیلی دولت است.

براساس این گزارش، تمایل او برای انجام این کار تنها به بایدن و دموکرات ها مربوط نمی شود بلکه این تمایل به جمهوری خواهانی نیز که نگران خطرات سیاسی نبرد برای استیضاح و تعطیلی دولت هستند، مرتبط می شود.

روی که یکی از اعضای کمیته آزادی کنگره نیز است، اظهار کرد من از تمام جمهوری خواهانی که پنهان می شوند ، خسته شده ام. اما آنها در نهایت با اجرای قانون عدم سرمایه گذاری و کاهش بودجه دولت موافقت می کنند. حقیقت این است که ما از قدرتی استفاده می کنیم که برای تغییر به ما داده شده است زیرا شما برای کاری که انجام نشده پولی به کسی پرداخت نمی کنید.

در حالی که کوین مک کارتی رئیس مجلس نمایندگان چند روز قبل اظهار کرد که کنگره ممکن است روند استیضاح بایدن را در سریعترین زمان ممکن در ماه سپتامبر آغاز کند اما برخی میانه روها اعلام کردند که برای این کار آماده نیستند. با این حال کنگره برای آغاز روند استیضاح به رای گیری نیاز ندارد و تنها رای اکثریت کافیست. پیشتر دموکرات های کنگره در سال 2019 درخواست انجام تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ را مطرح کرده بودند.

همزمان با افشای جزئیات جدید در مورد فساد مالی خانواده باید، جمهوری خواهان در تلاش هستند تحقیقات برای استیضاح جو بایدن را آغاز کنند.

بر این اساس کاخ سفید اعلام کرد که چنانچه کوین مک‌کارتی رئیس مجلس نمایندگان استیضاح را پیش ببرد، این اقدام وی اساسا نوعی برانگیختن حزب جمهوری خواه علیه دولت جو بایدن تعبیر می‌شود.

همچنین اسنادی در روزهای آینده منتشر خواهد شد که جنبه‌های دیگر فساد مالی خانواده بایدن را افشا خواهد کرد و بحث استیضاح رئیس جمهور آمریکا ممکن است با قوت بیشتری پیگیری شود.

براساس یکی از اسناد منتشر شده زمانی که جو بایدن معاون رییس جمهور این کشور بوده سال‌ها با سه نام جعلی مکاتبات ایمیلی انجام می‌داده و به ویژه از این طریق پسرش هانتر را در معاملات و روابط تجاری بین المللی پشتیبانی می‌کرده است.

همچنین کنگره در حال بررسی بیش از 20 میلیون دلاری است که از منابع خارجی از طریق شرکت ها و حساب‌های صوری به اعضای خانواده بایدن منتقل شده است. حتی واشنگتن پست اذعان کرده که رئیس جمهور در گذشته در مورد جنبه‌هایی از معاملات هانتر دروغ گفته است.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در ماه جاری با دو چالش بسیار بزرگ و عمده سیاسی یعنی موضوع استیضاح جو بایدن و پرداختن به موضوع بودجه دولت مواجه هستند.

مک کارتی و دیگر نمایندگان کنگره به طور قانونی 11 روز فرصت دارند تا با تامین بودجه چراغ های دولت را روشن نگه داشته و علاوه بر این پیامدهای احتمالی استیضاح جو بایدن را بررسی کنند -اقدامی سنگین برای کنگره در مدت زمانی کوتاه و مواجهه با مخالفت ها از هر دو حزب.   

این در حالی است که برخی جمهوری خواهان کنگره درباره پرداختن به هر دو چالش در مدت زمان کم باقی مانده در ماه جاری ابراز نگرانی کردند.

نماینده کهنه کار جمهوری خواه ایالت کالیفرنیا اظهار کرد قانون گذاران بر روی موضوعات مختلفی تمرکز کرده اند و ما باید همزمان کار زیادی انجام بدهیم و به همین دلیل است که باید به کمیته هایی تقسیم شویم. در حال حاضر مسایل زیادی درباره بایدن و پسرش مطرح شده و ما باید همزمان به مساله بودجه دولت نیز بپردازیم.

مارجوری تیلور گرین نماینده جمهوری خواه کنگره اظهار کرد من تصمیم خود را گرفته ام. من تا زمانی که کنگره روند استیضاح بایدن را آغاز نکند، به بودجه دولت رای نخواهم داد. کاخ سفید نیز در پاسخ این سخنان گرین را محکوم کرد.     

مت گیتز نماینده جمهوری خواه ایالت فلوریدا نیز که به نظر نمی رسد با کوین مک کارتی درباره کمبود وقت برای استیضاح بایدن موافق باشد، گفت: اگر مک کارتی برای انجام تحقیقات درباره بایدن و دیگر مقامات دولتی فشار اعمال نکند، ممکن است به برکناری وی رای دهد.

در همین حال برخی اعضای میانه روی کنگره معتقدند مدارک کافی برای پیشبرد روند درخواست استیضاح بایدن وجود ندارد و به دنبال حصول توافق با دمکرات ها برای باز نگه داشتن دولت است.

دان بیکن نماینده جمهوری خواه ایالت نبراسکا نیز اظهار داشت حزب جمهوری خواه به مدارک مستند بیشتری برای آغاز روند استیضاح نیاز دارد.

اما مک کارتی خاطرنشان کرد در نظر دارد با تصویب لایحه کوتاه مدت هزینه ها، مهلت زمانی تصویب بودجه دولت تا پایان این ماه را به تعویق انداخته و آن را به پایان سال موکول کند. حرکتی که می تواند زمان بیشتری را برای نمایندگان کنگره بخرد تا آنها اختلاف نظرات خود را در این باره حل کنند. کنگره تاکنون تنها یکی از 12 بند بودجه را تصویب کرده در حالی که سنا هنوز هیچ بندی را تصویب نکرده است.

این در حالی است که کمیته آزادی کنگره ماه گذشته گفت: تا زمانی که شرایط مرزی کشور، موضوع مسلح کردن وزارت دادگستری و سیاست های برانگیزاننده پنتاگون مشخص نشود، از هیچ لایحه کوتاه مدتی برای تامین بودجه دولت حمایت نخواهد کرد.

همچنین سناتور میچ مک کانل رهبر اقلیت سنا در مورد مذاکرات مربوط به بودجه دولت اظهار داشت شلوغی و در هم ریختگی زیادی به چشم می خورد و حل این شلوغی ها در این مدت زمان دشوار به نظر می رسد.

با وجود به هم ریختگی ها و بی نظمی های مربوط به بودجه دولتی، درخواست تکمیلی 40 میلیارد دلاری کاخ سفید، تبدیل به یک چالش بزرگ در کنگره شده است.

کاخ سفید ماه گذشته درخواست 24 میلیارد دلار بودجه برای اوکراین را مطرح کرد. از سوی دیگر رهبران سنا از هر دو حزب خواستار تصویب بودجه کامل شدند که شامل بودجه حوادث نیز می شود اما بسیاری از جمهوری خواهان کنگره با اختصاص بودجه بیشتر برای اوکراین مخالفت شدید کردند.

از سوی دیگر در حال حاضر دموکرات ها به دنبال سرزنش جمهوری خواهان در صورت تعطیلی دولت هستند.   

سناتور چاک شومر رئیس اکثریت سنا گفت: من فکر می کنم مک کارتی می داند که اگر دولت تعطیل شود مقصر آن جمهوری خواهان کنگره هستند. این برای کشور بسیار بد است اما برای آنها بسیار بدتر خواهد بود.

مک کارتی نیز در مصاحبه با فاکس نیوز اظهار کرد اگر ما دولت را تعطیل کنیم، تحقیقات و چیزهای دیگر نیز تعطیل می شود و این کار به مردم آمریکا آسیب می رساند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها