سفر کیم به روسیه به دعوت پوتین

کد خبر: 1243907

سخنگوی کاخ کرملین ضمن تایید سفر رهبر کره شمالی به روسیه در روزهای آتی، گفت که شرایط کنونی به هیچ وجه برای مذاکره با اوکراین آماده نیست و عملیات نظامی هم ادامه می‌یابد.

سفر کیم به روسیه به دعوت پوتین

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز (دوشنبه) گزارش‌ها درباره سفر «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به این کشور را تایید کرد.

پسکوف طی نشست خبری در کرملین گفت که کیم با دعوت رسمی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور فدراسیون روسیه، طی روزهای آینده به این کشور می‌آید تا دیدار دوجانبه انجام بگیرد.

پیش از این، منابع آمریکایی و اروپایی ادعا کرده بودند که رهبر کره شمالی در ماه جاری میلادی به شهر «ولادی‌وستوک» در روسیه می‌رود تا درباره امکان ارائه تسلیحات به این کشور برای استفاده در جنگ اوکراین رایزنی می‌کند. (جزئیات بیشتر)

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه پوتین هنوز برای انتخابات ریاست جمهوری آینده روسیه تصمیمی نگرفته، توضیح داد:‌«اما در صورت نامزدی، هیچکس نمی‌تواند با او رقابت کند. البته در عمل، آمادگی برای انتخابات ریاست جمهوری روسیه هنوز آغاز نشده است».

سخنگوی کرملین در این‌باره افزود:‌ «پوتین از حمایت مطلق مردم برخوردار است و این اولین سالی نیست که او توانایی خود را برای دستیابی به پتانسیل خود نشان می‌دهد».

پسکوف درباره تداوم حملات تروریستی اوکراین با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به اهداف غیرنظامی در خاک روسیه نیز تصریح کرد: «رژیم کی‌یف مجبور به ادامه حملات علیه روسیه می‌شود و عملیات نظامی ویژه برای متوقف کردن این اقدامات ادامه خواهد داشت».

طبق این گزارش، وی در ادامه اضافه کرد: «شرایط عملیات نظامی، زندگی در شرایط خاص را از نظر اطلاع‌رسانی تحمیل می‌کند و این امر بر کار رسانه‌ها و افرادی اثر می‌گذارد که می‌توانند بر توده مردم اعمال نفوذ کنند. برای کسانی که دشمن روسیه شده‌اند اما جایی برای آنها در خاک این کشور نخواهد بود».

به نوشته اسپوتنیک، وی درباره احتمال امتیاز دادن به اوکراین نیز تاکید کرد: «اکنون هیچ پیش‌شرطی برای روند مذاکرات درباره اوکراین وجود ندارد. باوجود اینکه پوتین بارها از آمادگی روسیه برای مذاکره صحبت کرده اما طرف اوکراینی هیچ اشتیاقی برای ازسرگیری گفتگوها نشان نمی‌دهد».

این مقام روس در این‌خصوص افزود: «در صورت از سرگیری مذاکرات، کی‌یف باید واقعیت امروز [میدان جنگ] را در جریان مذاکرات تصدیق کند».

پسکوف درباره گسترش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز گفت: «روسیه هیچ مشکلی با فنلاند و سوئد ندارد و امیدواریم موشک‌های آنها به سمت روسیه هدایت نشوند. روسیه هرگز از عینک بدبینی استفاده نکرده و بر اساس واقعیات دریافته که ناتو ائتلافی است که به رویارویی و تنش در اروپا دامن می‌زند».

بر این اساس، وی ادامه داد: «هیچ کانال مستقیمی برای گفتگو با غرب وجود ندارد و فقدان رهبرانی که متانت سیاسی را حفظ کنند، احساس می‌شود. اظهارات [آنتونی] بلینکن [وزیر خارجه آمریکا] مبنی بر عدم آمادگی روسیه برای مذاکره در مورد اوکراین با واقعیت سازگار نیست».

سخنگوی کرملین درباره تداوم رایزنی‌های سران روسیه و ترکیه نیز توضیح داد: «تاریخ مشخصی برای مذاکرات پوتین و [رجب طیب] اردوغان در مورد توافق غلات وجود ندارد، اما در صورت لزوم، می‌توان با سرعت کافی دیدار را ترتیب داد».

به نوشته اسپوتنیک، پسکوف همچنین افزود: «در صورت عدم تحقق بخش مربوط به روسیه در توفق غلات، این قرارداد را به طور نامحدود اجرا نمی‌کنیم. در دیدار پوتین و اردوغان موضوع تحویل اسرای آزوف به اوکراین نیز مطرح نشد».

وی همچنین گفت که روسیه متحد و شریک نزدیک ارمنستان بوده و هست و قرار است مشکلات پیش آمده با ارمنستان را در چارچوب گفتگو حل و فصل کند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها