دیدار سفرای چین و عربستان در ایران

کد خبر: 1243987

سفیران جمهوری خلق چین و عربستان سعودی در ایران در محل سفارت چین در تهران دیدار کردند.

دیدار سفرای چین و عربستان در ایران

«چانگ هوآ» سفیر چین در تهران در حساب ایکس از دیدار با عبدالله بن سعود العنزی همتای عربستانی خود خبر داد.

وی در مورد این دیدار که امروز دوشنبه در محل سفارت چین در تهران انجام گرفت، از دیدار با سفیر جدید عربستان سعودی در ایران ابراز خرسندی بسیار کرد و نوشت: از مأموریت جدید ایشان استقبال می‌کنم.

چانگ در مورد توافقی که با وساطت پکن میان تهران و ریاض در ماه مارس در کشور چین صورت گرفت، اعلام کرد: توافق پکن بین چین، ایران و عربستان سعودی الگویی برای کشورهای سراسر جهان برای حل مناقشات و اختلافات از طریق گفتگو و مشورت است.

عبدالله العنزی که سه‌شنبه گذشته برای شروع ماموریت خود وارد تهران شد، ظهر دیروز یکشنبه با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

سفیر عربستان در حین ورود به تهران اعلام کرد: رهنمودهای رهبری عربستان بر توسعه روابط و تقویت همکاری‌ها بین عربستان سعودی و ایران، و انتقال این روند به سوی افق‌های گسترده‌تر تاکید دارند زیرا عربستان سعودی و ایران دو کشور همسایه هستند که ظرفیت‌های اقتصادی،  منابع طبیعی و مزایای دیگر سهیم در ابعاد مختلف توسعه، رفاه، ثبات و امنیت در منطقه را در اختیار دارند که می‌تواند منافع مشترکی برای دو کشور و دو ملت بر داشته باشد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها