پوتین جزئیات مذاکرات با کیم جونگ اون را فاش کرد

کد خبر: 1244332

رئیس‌جمهوری روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به توسعه همکاری در زمینه حمل‌ونقل و کشاورزی تأکید کرد: مسکو از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی تبعیت می‌کند، اما دورنمای روشنی برای همکاری دو کشور در زمینه همکاری‌های نظامی ـ فنی وجود دارد.

پوتین جزئیات مذاکرات با کیم جونگ اون را فاش کرد

رئیس‌جمهوری روسیه در یک مصاحبه تلویزیونی با اشاره به توسعه همکاری در زمینه حمل‌ونقل و کشاورزی تأکید کرد: مسکو از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی تبعیت می‌کند، اما دورنمای روشنی برای همکاری دو کشور در زمینه همکاری‌های نظامی ـ فنی وجود دارد.

به نقل از خبرگزاری «تاس»، ولادیمیر پوتین، رئیس‌‌جمهوری روسیه یادآور شد که همکاری‌های فنی ـ نظامی بین روسیه و کره شمالی با وجود اینکه مسکو از تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل تبعیت می‌کند، چشم‌انداز روشنی دارد.

پوتین امروز بعد از مذاکراتش با کیم جونگ اون، رهبر دموکراتیک خلق کره، در مصاحبه با برنامه "60 دقیقه" از شبکه اول تلویزیون روسیه درباره نتیجه این سفر گفت: «مسلماً در توسعه همکاری‌های دوجانبه محدودیت‌های خاصی وجود دارد، روسیه از همه این محدودیت‌ها تبعیت می‌کند، اما چیزهایی وجود دارد که ما البته می‌توانیم درباره آنها صحبت کنیم، بحث کنیم، فکر کنیم، و در این زمینه چشم‌انداز روشنی وجود دارد.»

وی تأکید کرد: روسیه کشوری خودکفاست، اما در چارچوب قوانین فعلی، ما فرصت‌هایی داریم که به آن توجه می‌کنیم و بحث می‌کنیم.

توسعه همکاری‌های روسیه و کره شمالی در برخی زمینه‌ها

ولادیمیر پوتین همچنین یادآور شد که روسیه و کره شمالی قصد توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه حمل‌ونقل، کشاورزی و سایر زمینه‌ها را دارند. وی توضیح داد: ما پروژه‌های جالب زیادی داریم. اگر درست به‌خاطر سپرده باشم، این شامل خطوط حمل‌ونقل و تدارکات است، منظور هم راه‌آهن، هم جاده  و هم منظور ازسرگیری کار بنادر دریایی است، جایی که می‌توانیم مثلث لجستیکی بسیار خوبی ایجاد کنیم، راه‌آهن، بندر و بزرگراه، در این عرصه می‌توان حجم حمل‌ونقل را چندین برابر افزایش داد، که به‌طور کلی اهمیت زیادی دارد.

رئیس جمهور روسیه افزود که با کیم جونگ اون در مورد توسعه کشاورزی نیز صحبت کرده است و در این زمینه، روسیه "چیزهایی برای ارائه به کره شمالی دارد."، وی یادآور شد: ما به این کشور کمک‌های بشردوستانه نیز می‌کنیم، اما علاوه بر  این کمک‌ها، این فرصت وجود دارد که به‌سادگی در شرایط مساوی همکاری کنیم و در این زمینه نیز چشم‌انداز بدی نیست.

پوتین جزئیات مذاکرات با کیم جونگ اون را فاش کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی در جریان مذاکرات امروز، در مورد روابط دوجانبه و وضعیت منطقه گفتگو کردند.

وی در پاسخ به سؤالی در باره محتوای گفتگوها گفت: مذاکرات ما شروع خوبی داشت و بسیار سازنده ادامه یافت، تبادل نظر بسیار صریح در مورد وضعیت منطقه و روابط دوجانبه صورت گرفت.

به‌عقیده پوتین، روابط بین روسیه و کره شمالی در طول همه‌گیری کرونا و زمانی که کره شمالی درهای کشور خود را به‌روی جهان خارج بسته بود، آسیب دید. وی افزود: "اما ما پروژه‌های جالب زیادی برای آینده داریم."

رئیس‌جمهوری روسیه همچنین در پاسخ به سؤال دیگری یادآور شد که کیم جونگ اون که برای یک سفر رسمی در روسیه به‌سر می‌برد، پس از مذاکرات در پایگاه فضایی "واستوچنی" از کارخانه‌های منطقه آمور که تجهیزات هوانوردی در آنها تولید می‌شود ـ اعم از غیرنظامی و نظامی ـ بازدید خواهد کرد، سپس به ولادی‌وستوک عزیمت می‌کند و در آنجا نیز از برخی بخش‌های نظامی وزارت دفاع دیدن خواهد کرد.

به‌گفته وی، این بازدید فقط شامل نشان دادن توانایی‌های ناوگان اقیانوس آرام روسیه است.

کرملین: پوتین و کیم جونگ اون درباره  خطر جنگ هسته‌ای و استقرار نظامیان کره در مرز اوکراین گفتگو نکردند

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین در پاسخ به سؤالی در مصاحبه با این شبکه گفت: ولادیمیر پوتین و کیم جونگ اون، در جریان مذاکرات امروز خود، به‌هیچ‌وجه درباره خطرات جنگ هسته‌ای صحبت نکردند.

دبیر مطبوعاتی رئیس‌جمهوری روسیه همچنین تأکید کرد که آنها در جریان مذاکرات درباره امکان استقرار سربازان کره شمالی در مرز با اوکراین نیز صحبت نکردند.

پسکوف گفت: "خیر، آنها اصلاً به این موارد دست نزدند. ما در مورد توسعه روابط دوجانبه صحبت کردیم."

سخنگوی کرملین  افزود که مذاکرات رهبران روسیه و کره شمالی که بیش از چهار ساعت به‌طول انجامید، مهم و اساسی بوده است. وی تأکید کرد که حقیقت سفر رئیس کره شمالی به فدراسیون روسیه یک رویداد بسیار مهم از لحاظ روابط دوجانبه است. وی تأکید کرد که طرف کره‌ای علاقه زیادی به توسعه روابط دوجانبه نشان می‌دهد.

پسکوف ادامه داد: آنها به امکانات همکاری در زمینه هوانوردی و حمل‌ونقل و از نظر بازسازی کل زیرساخت‌های مرتبط با همکاری دوجانبه ما علاقه‌مند هستند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها