تونس هیأت اروپایی را راه نداد

کد خبر: 1244550

یک نماینده پارلمان اروپا از اینکه دولت تونس اجازه سفر هیأت اروپایی به این کشور را نداده است، اظهار تأسف کرد.

تونس هیأت اروپایی را راه نداد

«ایمانوئل مورال» نماینده اتحادیه اروپا امروز (پنج شنبه) گفت که دولت تونس اجازه ورود هیأت اروپایی به این کشور را نداده است.

به نوشته وبگاه العربی الجدید، او با اظهار «تأسف و اندوه» از این تصمیم دولت تونس، در صفحه شخصی خود در ایکس (توئیتر سابق) نوشت: «دولت تونس ورود هیأت اروپایی به خاک خود به دلیل انتقاداتمان از حکومت جدید را رد کرد؛ چنین اتفاقی به هیچ وجه تاکنون رخ نداده بود».

امانوئل مورال یکی از اعضای هیأتی است که قرار بود به همراه نمایندگان مایکل گالاهر، منیر ساتوری، سلیمه یانبو و دیتمر کوستر از تونس بازدید کند. آن‌ها پس از اینکه از ورود به خاک تونس منع شدند، در بیانیه‌ای خواستار «توضیح دقیق» دولت تونس شدند.

در بیانیه این پنج نماینده آمده است: «ما آماده گفت‌و‌گو هستیم و بر اهمیت آن در مورد موضوعات حیاتی تاکید می‌کنیم. یادآوری می‌کنیم که این پارلمان همواره با برنامه همکاری جامع از جمله ارتقای دموکراسی و حمایت مالی، همانطور که میان اتحادیه اروپا و تونس توافق شده، موافقت کرده است».

آن‌ها همچنین با تکرار سخنان مداخله‌جویانه در این بیانیه با بی ثبات خواندن شرایط سیاسی تونس، خواستار گفت و‌گوی ملی و فراگیر دولت قیس سعید با مخالفان شدند.

این هیأت اروپایی همچنین قرار بود با نمایندگان اپوزیسیون تونس و سازمان‌های جامعه مدنی دیدار کنند. دو روز پیش نیز«منیر ساتوری» با «سلطه‌جو» خواندن دولت تونس به شدت از توافق شراکت میان اتحادیه اروپا و این کشور انتقاد کرده بود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها