جنگ اوکراین | روسیه: در ۱۲۳ منطقه با نیروهای اوکراینی درگیر شدیم

کد خبر: 1245179

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به کشته‌ شدن بیش از ۶۴۰ نظامی اوکراینی در جریان عملیات‌های بیست‌وچهار ساعت گذشته، از دفع حداقل ۱۰ عملیات تهاجمی ارتش کی‌یف خبر داد.

جنگ اوکراین |  روسیه: در ۱۲۳ منطقه با نیروهای اوکراینی درگیر شدیم

وزارت دفاع روسیه ضمن اشاره به کشته‌ شدن بیش از ۶۴۰ نظامی اوکراینی در جریان عملیات‌های بیست‌وچهار ساعت گذشته، از دفع حداقل ۱۰ عملیات تهاجمی ارتش کی‌یف خبر داد.

وزارت دفاع روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۲۷ پهپاد اوکراینی را سرنگون کرده و در ۱۲۳ منطقه با نیروهای رژیم کی‌یف درگیر شدند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت که حداقل ۱۰ عملیات تهاجمی نظامیان اوکراینی به مواضع نیروهای روسیه در محورهای جنوب دونتسک، کوبیانسک، زاپروژیا، کراسنی‌لیمان و خِرسون طی یک روز دفع شدند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه در ادامه توضیح داد که در جریان مقابله نیروهای روس با حملات ارتش کی‌یف در محورهای مذکور، بیش از ۶۴۰ نظامی اوکراینی کشته و حجم زیادی از تجهیزات جنگی آنها نابود شد.

در این بیانیه آمده است که ۲۷ هواپیمای بدون سرنشین، ۱۲ نفربر و خودروی زرهی، ۳۱ خودروی نظامی،‌ ۱۳ قبضه توپخانه و موشک‌انداز چندگانه و همچنین ۱ ایستگاه راداری پدافند هوایی طی این حملات روز گذشته از بین رفتند.

طبق این گزارش، این وزارتخانه همچنین افزود که ۲ انبار مهمات و ۴ مرکز فرماندهی نیروهای اوکراینی در منطقه جمهوری دونتسک در عملیات نیروی هوایی و یگان‌های موشکی ارتش روسیه منهدم شدند.

ارتش روسیه همچنین اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس (۲۴ فوریه ۲۰۲۲) تاکنون ۴۷۲ فروند هواپیمای جنگی، ۲۴۹ بالگرد رزمی، ۶ هزار ۸۶۵ فروند پهپاد، ۴۳۷ سامانه پدافند موشکی، ۱۱ هزار ۹۳۱ دستگاه تانک و خودروهای زرهی، ۱ هزار و ۱۵۱ دستگاه موشک‌انداز چندگانه، ۶ هزار ۴۲۶ قبضه توپخانه و خمپاره‌انداز، و همچنین ۱۳ هزار ۱۲۱ دستگاه خودروی نظامی نیروهای مسلح رژیم کی‌یف منهدم شده‌اند.

وزارت دفاع روسیه همچنین فیلم زیر را از لحظه هدف قرار گرفتن کاروان خودروی زرهی ارتش اوکراین با استفاده از موشک هدایت‌شونده توسط بالگرد تهاجمی در محور جنوب دونتسک منتشر کرد.

 انگلیس: روسیه چتربازهای خود را در مناطق عملیاتی مستقر کرده است

رکن اطلاعات ارتش انگلیس اعلام کرد که دستکم پنج هنگ از نیروهای هوابرد روسیه در چند کیلومتری خط مقدم در منطقه «روبوتین» مستقر شده‌اند.

انگلیس: روسیه چتربازهای خود را در مناطق عملیاتی مستقر کرده است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع اطلاعاتی روز سه شنبه از تقویت مواضع روسیه و استقرار نیروهای هوابرد روسیه در مناطق عملیاتی در اوکراین خبر دادند.

 وبگاه «پراودا» روز سه شنبه به نقل از رکن اطلات ارتش انگلیس نوشت که دستکم پنج هنگ از نیروهای هوابرد روسیه در چند کیلومتری خط مقدم در منطقه «روبوتین» مستقر شده‌اند.

رکن اطلاعات ارتش انگلیس اعلام کرده که این گروه شامل ۱۰۰۰۰ چترباز نخبه  روس هستند. در طول جنگ، فرماندهی روسیه تلاش کرده است تا نیروهای هوابرد را به عنوان یک نیروی ضربتی بسیار متحرک برای عملیات تهاجمی بکار برد.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونتسک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد. روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرد.

وزارت دفاع انگلیس روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای روس مواضع دفاعی خود را اطراف شهر «توکماک» در جنوب شرقی «زاپوریژژیا» در اوکراین تقویت کرده‌اند. وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد که نیروهای روسیه در روزهای اخیر پست‌های بازرسی، مین‌‌های ضد تانک و سنگرهای بیشتری در این منطقه افزوده‌اند.

این منطقه که در ۱۶ کیلومتری خط مقدم و در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی «ملیتوپل» تحت تصرف روسیه قرار دارد احتمالا به دومین خط دفاعی اصلی روسیه در نبرد با ارتش اوکراین تبدیل خواهد شد.

در تحولی دیگر، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو  هشدار داد که جنگ در اوکراین ممکن است طولانی باشد، زیرا ضد حملات این کشور علیه روسیه دستاوردهای کمی داشته است. استولتنبرگ در مصاحبه با روزنامه آلمانی «برلینر مورگنپست» گفت: «باید خود را برای یک جنگ طولانی در اوکراین آماده کنیم.»

وی گفت: «همه ما آرزوی صلحی سریع داریم. اگر پوتین و روسیه سلاح‌های خود را زمین بگذارند، صلح خواهیم داشت.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها