آغاز هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل؛ فردا

کد خبر: 1245245

هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ادعای حمایت از توسعه و جستجوی راه حلی برای چالش‌ها فردا در نیویورک آغاز می‌شود.

آغاز هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل؛ فردا

 به نقل از خبرگزاری آناتولی، هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با حضور سران کشورها و دولت‌ ها، وزرا و هیئت‌ های کشورهای عضو این سازمان برگزار می‌ شود، از فردا سه شنبه ۱۹ سپتامبر در نیویورک آغاز می‌ شود.

به گزارش آناتولی، در این گفتگوها ومذاکرات سطح بالا که در ماه سپتامبر هر سال در مقر سازمان ملل متحد برگزار و تا ۲۶ ماه جاری (چهارم مهر ماه) ادامه خواهد داشت، نمایندگانی از ۱۹۳ کشور شرکت خواهند کرد.

ریاست هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر عهده «دنیس فرانسیس» از «ترینیداد و توباگو» (Trinidad and Tobago) -جنوبی‌ترین کشور جزیره‌ ای در دریای کارائیب- خواهد بود.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در روز اول نشست هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد.

به طور سنتی ابتدا نماینده برزیل و سپس نماینده ای از کشور میزبان یعنی آمریکا سخنرانی می‌ کند.

مجمع عمومی امسال با ادعای «احیای مجدد اعتماد و احیای همبستگی جهانی» تشکیل خواهد شد.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل مذاکرات مجمع عمومی سازمان ملل را به عنوان «G- ۱۹۳» تعریف کرد و گفت که اولویت وی در این مذاکرات «شکستن زمینه جدید» در چارچوب اهداف توسعه پایدار است. در نتیجه مذاکرات، تصویب یک بیانیه سیاسی در این زمینه از جمله انتظارات به شمار می آید.

مبارزه با تغییرات اقلیمی و ضرورت گذار از سوخت‌ های فسیلی به انرژی‌ های تجدیدپذیر در چارچوب برنامه شتاب اقدامات اقلیمی از موضوعات مهم این مذاکرات خواهد بود.

از سوی دیگر، در اجلاس توسعه این سازمان نیز منابع مالی و سرمایه‌ گذاری مورد بحث وبرسی قرار خواهد گرفت./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها