رویترز: چگونه حماس با ۲ سال عملیات فریب اسراییل را غافلگیر کرد؟

کد خبر: 1249066

خبرگزاری رویترز درگزارشی به تشریح ۲ سال عملیات فریب مقاومت فلسطین و چگونگی فریب رژیم صهیونیستی در این مدت پرداخت.

رویترز: چگونه حماس با ۲ سال عملیات فریب اسراییل را غافلگیر کرد؟

خبرگزاری رویترز در ارتباط با ادامه عملیات مقاومت فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست با نام «طوفان الاقصی» در گزارشی چنین تیتر زد: چگونه حماس اسرائیل را حین برنامه ریزی برای حمله‌ای ویرانگر فریب داد؟

در گزارش این خبرگزاری آمده است: یک کارزار دقیق فریب باعث شد زمانی که گروه فلسطینی حماس حمله ویرانگر خود را آغاز کرد و با بهره گیری از بولدوزر، گلایدرهای متحرک و موتورسیکلت برای مقابله با قدرتمندترین ارتش خاورمیانه (غرب آسیا) وارد عمل شد، اسرائیل غافلگیر شود.

گزارش مذکور در ادامه اضافه می‌کند: حمله روز شنبه، بدترین شکست اسرائیل از زمان آغاز جنگ ارتش‌های عربی در سال ۱۹۷۳ بود که به دنبال ۲ سال فعالیت‌های فریب دهنده حماس شامل مخفی نگه داشتن طرح های نظامی خود و متقاعد کردن اسرائیل به عدم تمایل به جنگ به انجام رسید.

رویترز در ادامه اضافه می‌کند: یک منبع نزدیک به حماس در این ارتباط گفت، در حالی که اسرائیل به این باور رسیده بود که با ارائه انگیزه‌های اقتصادی به کارگران غزه، حماس خسته از جنگ را مهار می‌کند، جنگجویان این گروه اغلب در معرض دید عموم آموزش می‌دیدند و تمرین می‌کردند. این منبع بسیاری از جزئیات مربوط به گزارش حمله و تشدید آن را که توسط رویترز جمع آوری شده، ارائه کرده است. ۳ منبع داخل تشکیلات امنیتی اسرائیل که مانند دیگران خواستند نامشان فاش نشود، نیز در این گزارش مشارکت داشتند.

این گزارش اضافه می‌کند که منبع نزدیک به حماس با تشریح برنامه‌های حیرت انگیزترین حمله از زمان جنگ «یوم کیپور» (Yom Kippur) در ۵۰ سال پیش که مصر و سوریه اسرائیل را غافلگیر کردند، گفت: حماس این تصور را به اسرائیل داد که برای جنگ آماده نیست. حماس طی ماه‌ های گذشته از یک تاکتیک اطلاعاتی بی‌ سابقه برای گمراه کردن اسرائیل استفاده کرد و این تصور عمومی را ایجاد کرد که آماده نیست؛ در حالی که برای این عملیات به صورت گسترده آماده می‌ شد.

بر اساس گزارش رویترز، رژیم صهیونیستی اذعان می‌کند که با حمله‌ای که مصادف با «سبت یهودیان» و یکی از تعطیلات دینی آنها بود، غافلگیر شد. جنگجویان حماس به اسرائیل یورش بردند و ۷۰۰ اسرائیلی را کشتند و ده‌ها نفر را به اسارت گرفتند./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها