علم‌الهدی: نیروی دریایی سپاه تجلی اقتدار و اعتقاد است

کد خبر: 1249260

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این که نیروی دریایی سپاه تجلی اقتدار و اعتقاد است، گفت: سپاه با بهره‌گیری از تجربیات دفاع مقدس نیروی مستقلی در کرانه‌های آبی ایجاد کرد.

علم‌الهدی: نیروی دریایی سپاه تجلی اقتدار و اعتقاد است

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این که نیروی دریایی سپاه تجلی اقتدار و اعتقاد است، گفت: سپاه با بهره‌گیری از تجربیات دفاع مقدس نیروی مستقلی در کرانه‌های آبی ایجاد کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی،   آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با حجت‌الاسلام عبدالحمید رئیسی، نماینده ولی‌فقیه در نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان این نیرو برگزار شد، سپاه پاسداران را یکی از محورهای اصلی قدرت نظام دانست و اظهار داشت: خط مقدم این بازدارندگی در نیروی دریایی است، به همین دلیل هم مقام معظم رهبری از زمانی تدبیر کردند که سپاه هم با بهره‌گیری از تجربیات دفاع مقدس، نیروی مستقلی در کرانه‌های آبی داشته باشد.

وی افزود: با همه این تفاسیر برای هر کس که دوران دفاع مقدس را تجربه کرده باشد، این یک واقعیت غیرقابل‌انکار است که هیچ‌ کس آن زمان حتی گمان این را هم نمی‌برد که نیروهای مسلح ما کمتر از چهار دهه پس از جنگ تحمیلی به چنین میزان قابلیت‌هایی در تجهیزات، امکانات و توانمندی‌های فردی و یگانی دست پیدا کنند. اگر کسی آن زمان به ما می‌گفت این بسیجیان مخلصی که با یک سلاح بسیار قدیمی پیش روی دشمن ایستاده‌اند، بعدها بر دریاها استیلا پیدا می‌کنند، شاید آن زمان کمتر کسی باور می‌کرد که چنین ادعایی محقق شود، اما امروز این تصویر پیش چشم همه ما تجسم عینی پیدا کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: در عرصه توان رزم دریایی، خلیج‌ فارس به حوزه یکه‌تازی عزیزان ارتش و سپاه ما تبدیل شده و این یک مزیت بسیار بزرگ است که در دنیا هم این تسلط به رسمیت شناخته می‌شود، باید اهمیت این مسئله را برای دریانوردان و افسران خود به‌خوبی تبیین کنید. به دلیل همین جایگاه بلامنازع است که سربازان تکاور دریایی از یک کشوری که ادعای ابرقدرتی دارد، وقتی تعرضی به حریم دریایی ما صورت می‌دهند و گرفتار می‌شوند، دستانشان را بالا می‌برند و خود را از هر جهت، تسلیم اراده یک قدرت مقتدر می‌بینند.

وی ادامه داد: متمرکز بر تولید عقیده باشید. برخلاف اراده که قابل تهییج است و اطلاعات که قابل کسب است، عقیده قابل ارتقا یا اکتساب نیست و بنابراین باید از ابتدا نیرویی که به‌کار گرفته می‌شود، به‌دقت پالایش شود که از عمق دل و جان خود عقیده به ضرورت دفاع از ملت، انقلاب و کشور داشته باشد. این را هم در نظر داشته باشید که نیروی دریایی با همه یگان‌ها تفاوت دارد و آن تکاور دلاوری که کوه آهن مسلح را بر روی امواج دریای بیکران ببیند، اما انگشت بر ماشه بگذارد و ذره‌ای تردید به دل راه ندهد، همان افسر تازه‌کاری است که صداقت و اخلاص در عقیده او از ابتدا مورد سنجش قرار گرفته است.

نماینده ولی‌فقیه در نیروی دریایی سپاه هم در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از آخرین دستاوردهای دفاعی این نیرو در راستای صیانت از حریم دریایی کشور گفت: مدت‌ها است که مأموریت‌های ما دیگر از حوزه خلیج‌ فارس فراتر رفته و سطح تجهیزات ما نیز محدود به تندر و قایق‌های تندرو نیست. خوشبختانه امروز نیروی دریایی سپاه مجهز عالی‌‎‌ترین تجهیزات دفاعی است که همگی هم به‌صورت بومی انبوه‌‎‌سازی شده‌اند.

وی بیان کرد: این یک حقیقت است که دیگر همچون گذشته، پهنه خلیج‌ فارس جولان‎گاه ناوهای آمریکایی نیست و اگر هم قصد تردد دارند، توجیه شده‌اند که اجازه بگیرند و این کار را به زبان فارسی هم انجام می‌دهند. به این ترتیب، هیچ حوزه آبی در منطقه وجود ندارد که نیروی دریایی سپاه و تجهیزات آن در سطوح مختلف در آن حضور نداشته باشند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها