ارمنستان با برگزاری نشست ۳+۳ در تهران موافقت کرد

کد خبر: 1249311

یک رسانه جمهوری آذربایجان مدعی شد که نخست وزیر ارمنستان با برگزاری نشست با جمهوری آذربایجان و با حضور ایران، گرجستان، ترکیه و روسیه موافقت کرده است.

 ارمنستان با برگزاری نشست ۳+۳ در تهران موافقت کرد

یک رسانه جمهوری آذربایجان سه شنبه شب مدعی شد نخست وزیر ارمنستان با پیشنهاد رئیس جمهور جمهوری آذربایجان  و  برگزاری نشستی در قالب گروه ۳+۳ در تهران موافقت کرده است.

به گزارش خبرگزاری «ترند» «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان  روز سه شنبه اعلام کرد که با برگزاری نشستی در قالب «۳+۳» (جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ایران، گرجستان، ترکیه و روسیه) که با پیشنهاد «الهام علی اف» رئیس جمهور آذربایجان بوده،  موافقت کرده است.

پاشینیان در این باره گفت: «در آن زمان توافق شد که نشست بعدی در قالب «۳+۳» در تهران برگزار شود، ما آمادگی داریم مذاکرات را در این قالب ادامه دهیم.»

جمهوری آذربایجان و ارمنستان تاکنون ۲ بار باهم جنگیده‌اند. در تازه‌ترین تنش بین این دو کشور همسایه  جمهوری آذربایجان با حمله برق آسا به قره باغ کوهستانی قسمت‌هایی از این منطقه را به تصرف درآورد. در پی این عملیات جمهوری خودخوانده قره‌باغ کوهستانی اعلام انحلال کرد و تقریباً همه ساکنان ارمنی این منطقه به ارمنستان گریختند.

پیشتر، نخست‌وزیر ارمنستان اعلام کرده بود که در نشست کشورهای مستقل مشترک المنافع که قرار است در «بیشکک» پایتخت قرقیزستان برگزار شود، شرکت نمی‌کند.

 در تحولی دیگر، وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه گفت که اتحادیه اروپا و آمریکا با مداخله در اوضاع قره باغ،بی ثباتی در قفقاز جنوبی به ارمغان می آورند.

لاوروف افزود: «اکنون که سران ایروان و باکو موضوع به رسمیت شناختن متقابل حاکمیت دو کشور را حل و فصل کردند، زمان برقراری یک زندگی مسالمت آمیز و تقویت اعتماد فرا رسیده است. نیروهای حافظ صلح روسیه آماده هستند تا به هر طریق ممکن در این امر مشارکت کنند.»/فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها