واکنش سناتور آمریکایی از عدم همراهی چین با رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1249312

مواضع وزارت خارجه چین رهبر دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا را که اخیراً در رأس هیئتی از قانونگذاران آمریکایی به پکن سفر کرده بود را ناامید کرد.

واکنش سناتور آمریکایی از عدم همراهی چین با رژیم صهیونیستی

چاک شومر، رهبر دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا که اخیراْ در رأس هیئتی از قانونگذاران آمریکایی به پکن سفر کرده از موضع چین در قبال رژیم صهیونیستی ابراز ناامیدی کرده است.

شومر در دیداری با وزیر خارجه چین خطاب به او گفت: «حوادث جاری در اسرائیل طی روزهای گذشته وحشتناک هستند. من از شما و مردم چین می‌خواهم در کنار مردم اسرائیل ایستاده و این حملات بزدلانه و شنیع را محکوم کنید.»

وی در ادامه گفت: «اگر بخواهم صادقانه بگویم از بیانیه وزارت خارجه چین که در آن هیچ همدردی و حمایتی از اسرائیل در این برهه نگران‌کننده ابراز نشده بود ناامید شدم.»

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه هفته جاری عملیات بزرگی تحت عنوان طوفان الاقصی را آغاز کردند که تا کنون به هلاکت بیش از ۱۰۰۰ اسرائیلی و زخمی شدن بیش از دو هزار نفر دیگر منجر شده است.

روزنامه «یدیعوت آحارانوت» نیز گزارش داده که شمار تلفات صهیونیست‌ها در عملیات طوفان الاقصی به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد و تعداد صهیونیست‌هایی که توسط رزمندگان مقاومت به اسارت گرفته شدند نیز بیش از ۱۵۰ نفر است.

بر اساس این گزارش، وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (۱۸ مهر) اعلام کرد که از ابتدای عملیات طوفان الاقصی، ۸۳۰ نفر در غزه به شهادت رسیده‌اند. بیش از چهار هزار نفر نیز در غزه و ۱۰۰ نفر نیز در کرانه باختری مجروح شده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی تشکیلات خودگردان نیز اعلام کرد که تاکنون ۱۶۸ ساختمان در حملات جنگنده‌های اشغالگران به طور کامل منهدم شده است که شامل هزار و نه واحد مسکونی می‌شود. همچنین ۱۲۶۳۰ واحد مسکونی نیز متحمل خسارات جزئی شده است تا جایی که ۵۶۰ واحد از آن‌ها غیر قابل سکونت است./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها