بایدن برای سومین بار با نتانیاهو گفت وگو کرد

کد خبر: 1249334

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس‌جمهور و کامالا هریس معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل تماس گرفتند تا درباره حمایت آمریکا از اسرائیل گفت وگو کنند.

بایدن برای سومین بار با نتانیاهو گفت وگو کرد

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس‌جمهور و کامالا هریس معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل تماس گرفتند تا درباره حمایت آمریکا از اسرائیل گفت وگو کنند.

این سومین تماسی است که بایدن با نتانیاهو از زمان آغاز جنگ میان رژیم اسرائیل و فلسطین در روز شنبه انجام داده است.

پیش از این،  شبکه خبری سی ان ان آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی برابر با ۱۰ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۸ مهرماه جاری به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، احتمال ورود به غزه را مطرح کرد و بایدن در مورد این اقدام به نتانیاهو هشدار نداده و خواستار خویشتن داری نشده است.

مقامات آمریکایی می گویند که تصمیم بایدن برای عدم دعوت به خویشتن داری نتانیاهو نشان دهنده شوک و وسعت حمله حماس به اسرائیل است که واکنش بایدن را متفاوت کرده است.

طی ۷۲ ساعت گذشته، مقامات آمریکایی اذعان کرده‌اند که احتمال ورود ارتش رژیم صهیونیستی به غزه، دولت آمریکا را در موقعیت بسیار ضعیفی قرار می‌دهد: آمریکا به طور کلی هنگام وقوع درگیری‌ها در منطقه از همه طرف ها خواسته است آتش بس کنند.

سی ان ان نوشت: مساله دیگر احتمال نگهداری گروگان های آمریکایی در داخل غزه است. رئیس جمهور آمریکا و تیم امنیت ملی او به شدت از احتمال افزایش حمله نتانیاهو به غزه آگاه هستند.

به گفته یک مقام دولت آمریکا، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا قرار است روز سه شنبه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای سومین بار از آغاز عملیات طوفان الاقصی گفت و گو کند.

این تماس سومین گفتگوی بایدن و نتانیاهو از زمان آغاز حملات حماس به اسرائیل در روز شنبه است . دفتر نخست وزیر رژیم اسرائیل اعلام کرده است که نتانیاهو در «تماس مستمر با بایدن» است.

سازمان ملل متحد درباره حملات ویرانگر رژیم اسرائیل به نوار غزه در پی غافلگیری از عملیات طوفان الاقصی از سوی نیروهای مقاومت فلسطین اعلام کرد: تاکنون بیش از ۱۸۷ نفر در داخل غزه آواره شده اند.

به گزارش ایرنا از نیویورک، سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی برابر با ۱۰ اکتبر ۲۰۲۳ و ۱۸ مهر ماه جاری اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۱۸۷ هزار نفر در داخل نوار غزه آواره شده اند، زیرا حملات هوایی اسرائیل ساختمان ها و خانه ها را ویران کرده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، این رقم شامل ۱۳۷ هزار نفر می شود که در حال حاضر در ۸۳ مدرسه سازمان ملل در غزه پناه گرفته اند.

به گزارش ایرنا، در چهارمین روز از عملیات طوفان الاقصی، هواپیماهای جنگی رژیم صهیونیستی محله مسکونی تل الهوی در غزه را به شدت بمباران کردند. حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی غزه، در حالی انجام می شود که این رژیم انتقال آب، برق، سوخت و دارو را قطع کرده است. از سوی دیگر سازمان عفو بین الملل محاصره غزه را مجازات دسته جمعی و جنایت جنگی دانسته است./ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها