واکنش کرملین به پیشنهاد رئیس جمهور فرانسه

کد خبر: 1252194

سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به پیشنهاد رئیس جمهور فرانسه برای ایجاد ائتلاف‌های نظامی علیه حماس، گفت که برای مسکو مهم است که موضع متوازن خود در قبال مسئله فلسطین را حفظ کند.

واکنش کرملین به پیشنهاد رئیس جمهور فرانسه

پیشنهاد «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه برای تشکیل ائتلاف‌های نظامی علیه جنبش مقاومت اسلامی «حماس» و مردم فلسطین، با واکنش روسیه همراه شد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه امروز (چهارشنبه) درباره این اظهارات ماکرون گفت که مسکو مواضع متوازنی درباره منطقه غرب آسیا دارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پسکوف در این‌باره اظهار داشت که برای مسکو مهم است که مواضع متوازن خود را در مورد بحران فلسطین اشغالی که طیف وسیعی از مواضع در جهان را به سمت خود معطوف کرده، حفظ کند.

وی با بیان اینکه روسیه هر شکلی از تروریسم را محکوم می‌کند، اما تاکید کرد که مسکو همزمان معتقد است که افراد بی‌گناه نباید مسئول آن باشند و بهای آن را بپردازند.

طبق این گزارش، سخنگوی کرملین در این‌باره توضیح داد: «در این مورد، ما شاهد طیف بسیار گسترده‌ای از موضع‌گیری‌ها در جهان هستیم. البته برای ما اول از همه مهم است که موضع خود را که رئیس‌جمهور [ولادیمیر پوتین] صراحتاً بیان کرده، حفظ کنیم. بار دیگر تکرار می‌کنم؛ ما تروریسم و اقدامات تروریستی را محکوم می‌کنیم».

پسکوف با بیان اینکه روسیه به خوبی می‌داند تروریسم چیست و چگونه باید با آن مبارزه کرد، افزود: «باید با تروریسم در تمام مظاهر آن باید مبارزه کرد، اما مردم بی‌گناه نباید آسیب ببینند. آنها نباید مسئول تروریسم شناخته شوند. بنابراین ما موضع متعادل و میانه خود را حفظ می‌کنیم».

پیش از این، ماکرون در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی پیشنهاد داده بود که برای نابودی جنبش مقاومت حماس، که برآمده از آرمان مردم فلسطین برای پایان دادن به اشغالگری است، ائتلاف‌های نظامی منطقه‌ای و بین‌المللی تشکیل شود.

پسکوف: نگران افزایش ظرفیت هسته‌ای چین نداریم

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز اعلام کرد: نگران افزایش ظرفیت هسته‌ای چین نداریم؛ این حق حاکمیتی کشوری است که با چالش‌های امنیتی جدی روبه‌رو است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه امروز چهارشنبه در سخنانی درباره امکان گفتگو پیرامون پیمان صلح میان باکو و ایروان در مسکو اعلام کرد: هنوز تفاهم مشخصی وجود ندارد، اما ما به تماس های خود با طرفین (جمهوری آذربایجان و ارمنستان) ادامه می دهیم.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه درباره افزایش ظرفیت هسته ای چین هم گفت: هیچ نگرانی وجود ندارد. این حق حاکمیتی کشوری است که با چالش های امنیتی جدی رو به رو است.

دیمیتری پسکوف درباره «مرکز عملیات حافظ صلح ناتو» در قزاقستان هم تأکید کرد: ما باید اطلاعات دقیق تری را جمع آوری کنیم. انتظار داریم آن را از دوستان در آستانه دریافت کنیم.

از سوی دیگر، وی در خصوص تحولات غزه نیز اضافه کرد که روسیه هر شکلی از تروریسم را محکوم می‌ کند، اما تاکید کرد که مسکو همزمان معتقد است که افراد بی‌ گناه نباید مسئول آن باشند و بهای آن را بپردازند.

پسکوف گفت: شاهد طیف بسیار گسترده‌ ای از موضع‌ گیری‌ ها در جهان هستیم. البته برای ما اول از همه مهم است که موضع خود را که رئیس‌ جمهور [ولادیمیر پوتین] صراحتاً بیان کرده، حفظ کنیم. بار دیگر تکرار می‌ کنم؛ ما تروریسم و اقدامات تروریستی را محکوم می‌ کنیم.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها