حمله وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به اردوغان

کد خبر: 1252242

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با حمله به رئیس جمهور ترکیه اظهارات امروز او درباره حماس را «خطرناک و تحریک‌آمیز» خواند و آن را مردود دانست.

حمله وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به اردوغان

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی با حمله به رئیس جمهور ترکیه اظهارات امروز او درباره حماس را «خطرناک و تحریک‌آمیز» خواند و آن را مردود دانست.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، در بیانیه‌ای «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه را به بیان اظهارات خطرناک متهم کرد.

این بیانیه پس از آن صادر شده است که رئیس جمهور ترکیه امروز گفت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) یک سازمان تروریستی نیست، بلکه «یک گروه آزادی‌بخش است که از خاک خود دفاع می‌کند».

اردوغان این اظهارات را در پارلمان ترکیه خطاب به اعضای حزب «عدالت و توسعه» مطرح کرد و در عین حال خبر داد برنامه سفر خود به اراضی اشغالی را به علت جنگ «غیرانسانی» علیه غزه لغو کرده است.

وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات اعلام کرد: «اسرائیل با انزجار اظهارات خطرناک رئیس‌جمهور ترکیه درباره سازمان تروریستی حماس را رد می‌کند».

رژیم صهیونیستی همچنین در این بیانیه حماس را «یک گروه پلید بدتر از داعش» توصیف کرد و علی‌رغم اذعان شهرک‌نشینان به رفتار انسانی حماس با اسرا، این گروه را به کشتار کودکان و زنان متهم کرد.

شماری از شهرک‌نشینانی که برای مدتی تحت اسارت نیروهای مقاومت فلسطین بودند، طی روزهای گذشته در مصاحبه با رسانه‌‌ها به صراحت اعلام کردند رزمندگان مقاومت رفتاری انسانی با آن‌ها داشته‌اند و به آن‌ها گفته‌اند: «مسلمانان آزاری به زنان و کودکان نمی‌رسانند».

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی همچنین در بخش پایانی بیانیه خود درباره اردوغان گفت: «حتی تلاش رئیس‌جمهور ترکیه برای دفاع از این سازمان تروریستی و سخنان تحریک‌آمیز او، فجایعی که تمام جهان شاهد آن بود و این حقیقت آشکار که حماس برابر داعش است، را تغییر نخواهد داد»./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها