پیش‌بینی بارش‌ برف پاییزی در تهران

کد خبر: 1252695

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران از پیش‌بینی بارش برف پاییزی از نیمه دوم آبان ماه خبرداد.


پیش‌بینی بارش‌ برف پاییزی در تهران

مدیرکل اداره هواشناسی استان تهران از پیش‌بینی بارش برف پاییزی از نیمه دوم آبان ماه خبرداد.

مازیار غلامی در یک برنامه تلویزیونی درباره بارش‌های پاییزه در تهران اظهار کرد: طی دو سیستم بارشی که در مهرماه وارد تهران شد، در بخش‌های شمالی استان همچون توچال و برخی قله‌های دیگر بارش برف رخ داد.

مدیر کل اداره هواشناسی استان تهران اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود که هر چه به سمت نیمه آبان و به‌ویژه آذرماه پیش می‌رویم بارش‌ها شرایط بهتری در کشورهمچنین در تهران پیدا کنند و حتی می‌توانیم شاهد بارش برف نیز باشیم.

هشدار هواشناسی درباره افزایش ارتفاع موج تا ۲ متر در شمال کشور

سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج تا دو متر با احتمال غرق شدن شناگران در سواحل شمال کشور هشدار داد.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح زرد از افزایش سرعت وزش بیشینه باد  و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا دو متر در ساحل و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بیش از دو متر دور از ساحل از اواخر وقت یکشنبه تا صبح سه‌شنبه ( ۷ تا۹ آبان) در شمال کشور خبر داد.

این شرایط جوی روز یکشنبه در مناطق دور از ساحل استان گیلان، دوشنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و سه‌شنبه در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان و در شرق دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

بر اثر این مخاطره جوی، غرق شدن شناگران، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌های پرورش ماهی، اختلال در ترددهای دریایی شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و فعالیت‌های تفریحی، ایجاد اختلال در فعالیت‌های فراساحل مورد انتظار است.

سازمان هواشناسی برای کاهش آسیب‌ها و مخاطرات ناشی از این شرایط جوی، ممنوعیت و محدودیت فعالیت‌های تفریحی، شنا، شیلاتی و تردد شناورهای سبک و نیمه‌سنگین و تفریحی، اتخاذ محدودیت و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن شناورها و اندیشیدن تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های فراساحل را توصیه می‌کند.

به گزارش ایسنا هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها