حملات حزب الله به 2 مقر نظامیان اسرائیلی

کد خبر: 1252710

حزب الله لبنان خبر داد که مواضع «ریشا» و «الجرداح» را که متعلق به نظامیان اسرائیلی است، هدف قرار داده و در جریان آن، چند نفر زخمی شدند.

 حملات حزب الله به 2 مقر نظامیان اسرائیلی

 

حزب الله لبنان خبر داد که مواضع «ریشا» و «الجرداح» را که متعلق به نظامیان اسرائیلی است، هدف قرار داده و در جریان آن، چند نفر زخمی شدند.

حملات حزب الله به 2 مقر نظامیان اسرائیلی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش حزب الله لبنان بعد از ظهر امروز شنبه خبر داد که با حملات توپخانه‌ای و سلاح مناسب، مقرهای  نظامیان رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است.

حزب الله تأکید کرد که در ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی، نیروهای مقاومت، مواضع «ریشا» و «الجرداح» را که متعلق به نظامیان اسرائیلی است، هدف قرار دادند که در جریان آن، چند نفر زخمی شدند.

تحلیلگران نظامی غربی اذعان دارند که کمیت و کیفیت زرادخانه حزب الله لبنان به حدی است که می‌تواند معادلات را برهم بزند.

جنبش حزب الله پیش از این هم بارها مواضع نظامیان اسرائیلی را در شمال فلسطین اشغالی هدف حملات موشکی و خمپاره‌ای و توپخانه‌ای قرار داده است. کارشناسان می‌گویند که صهیونیستها به شدت از درگیری گسترده با حزب الله واهمه دارند.

به گفته وبگاه «دیفنس اکسپرس»، حزب الله با توجه به کمیت زرادخانه‌اش که می‌تواند به راحتی بر پدافند هوایی اسرائیل غلبه کند، معالات را بر هم می‌زند. نوع  همچنین کیفیت و تنوع پهپادها و موشک های بالستیک کوتاه برد حزب الله لبنان با حماس قابل قیاس نیست.

«کریگ» تحلیلگر ارشد کالج «کینگ لندن» نیز گفت: «حزب‌الله می‌تواند به توپخانه و موشک و همچنین به انبار گسترده پهپادهای خودروی بیاورد. فناوری پهپادهای حزب الله بسیار پیچیده است و می‌توانند به بر دفاع اسرائیل غلبه کنند.»

موسس گروه مطالعاتی «اوراسیا» نیز  با تاکید بر توانمندی حزب الله لبنان، نسبت به گشوده شدن جبهه جدید با رژیم صهیونیستی هشدار داد. «ایان برمر» کارشناس علوم سیاسی و موسس گروه «اوراسیا» روز یکشنبه در گفت‌‌‌وگو با شبکه خبری «ان دی تی وی» گفت:«این امکان وجود دارد که حزب‌الله که از نظر نظامی بسیار توانمندتر است و مورد حمایت ایران است، مستقیماً در جنگ با اسرائیل شرکت کند.»

حزب الله در بیانیه دیگر، نوشت، نیروهای مقاومت در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه بعد از ظهر، مقر نظامی «برانیت» را با موشکهای هدایت‌شونده و توپخانه هدف قرار داده که در جریان این حملات نیز صهیونیستها زخمی شدند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها