اعلان جنگ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با حماس

کد خبر: 1252713

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بعد از ظهر شنبه از شروع مرحله جدیدی از جنگ با حماس خبر داد.

اعلان جنگ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با حماس

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به صراحت از شروع مرحله جدیدی از جنگ با نیروهای حماس خبر داد.  

به نوشته وبگاه «عروتص شوع» » «یوآو گالانت» وزیر جنگ (رژیم) اسرائیل بعد از ظهر شنبه گفت که اسرائیل مرحله جدیدی از جنگ را اواخر روز جمعه با ورود نیروها به غزه آغاز کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی، دیشب، در بیانیه‌ای اعلام کرد نظامیان این رژیم عملیات زمینی خود را در نوار غزه «توسعه‌ خواهند داد». به دنبال این اعلام، شماری از تانک‌ها و خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی پس از ورود محدود به نوار غزه با آتش شدید مقاومت فلسطین مواجه شدند و دیگر به حرکت خود ادامه ندادند. در پی ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی در پیشروی، سخنگوی ارتش این رژیم در گفت‌و‌گو با یک شبکه آمریکایی گفت این عملیات به معنای عملیات زمینی رسمی نیست.

گالانت  در ادامه گفت: «زمین غزه لرزید. ما به بالا و پایین  این زمین حمله کردیم، تروریست‌ها را در همه رده‌ها و در همه مکان‌ها هدف قرار دادیم. دستورات واضح است. مبارزه ادامه می‌یابد تا زمانی که دستور دیگری صادر شود.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد، جمعه شب با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن بر لزوم توقف جنگ در نوار غزه و ارسال کمک‌ها به این منطقه تاکید شد.

وزیر بهداشت فلسطین امروز (شنبه، ۲۸ اکتبر)، در خصوص حملات گسترده شب گذشته رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، اذعان داشت: شب‌گذشته، غم‌انگیز بود و شاهد شدیدترین بمباران غزه بودیم.اسرائیل از خروج مجروحان و بیماران از نوار غزه یا ورود تیم‌های پزشکی داوطلب به این منطقه جلوگیری می‌کند.

وی افزود: «بیش از ۷۳۰۰ نفر تاکنون در غزه شهید شده‌اند که ۷۰ درصد آن‌ها زن، کودک و سالمند هستند و ۱۹ هزار نفر مجروح شده‌اند و هنوز هزاران نفر در زیر آوارند.»

وزیر بهداشت فلسطین تاکید کرد که وضعیت وخیم انسانی در غزه قابل توصیف نیست. اسرائیل کادرهای درمان و مراکز درمانی و آمبولانس‌ها را هدف قرار می‌دهد و با قطع خطوط برق و ارتباطات به دنبال ارتکاب جنایات بیشتر به دور از چشم جهانیان است. اشغالگر اسرائیلی، هر روز، هرگونه امید به نجات مجروحان و زیر آوارماندگان را با حملات شنیع خود علیه نوار غزه، از بین می‌برد./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها