واکنش لاوروف به اعلام اسرائیل برای نابودی حماس

کد خبر: 1252716

وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه در سخنانی گفت که اظهارات رژیم صهیونیستی مبنی بر نابودی حماس به معنای نابودی تمام غزه با ساکنان غیر نظامی‌اش است.

واکنش لاوروف به اعلام اسرائیل برای نابودی حماس

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز شنبه گفت که رژیم صهیونیستی بدون آنکه توجه به قوانین بین‌المللی اعلام کرد که واکنشش به حمله روز هفتم اکتبر حماس بیرحمانه خواهد بود و حماس را نابود می‌کند.

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، وی در ادامه سخنانش گفت: «نابودی حماس بدون نابود کردن تمام غزه با اغلبیت ساکنان غیرنظامی آن، غیرممکن است».

وزیر خارجه روسیه گفت: «ما تروریسم را رد می‌کنیم اما واکنش به تروریسم را بدون توجه به قوانین بین‌المللی را نیز به شدت رد می‌کنیم که از آن جمله استفاده از زور علیه اهدافی که در آنجا غیرنظامیان نیز حضور دارند».

این در حالی است که «موسی ابومرزوق» از رهبران ارشد جنبش حماس خبر داد: «ما از میانجیگری روسیه استقبال می‌کنیم؛ اما اسرائیل آن را نمی‌پذیرد. آمریکا می‌خواهد میانجی‌ها قطر و مصر باشند».

ارتش رژیم صهیونیستی، شامگاه جمعه (دیشب)، شمال نوار غزه را به‌شدت هدف حملات سنگین خود قرار داد به نحوی که اینترنت و تمام ابزارهای ارتباطی در این منطقه قطع شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی، دیشب، در بیانیه‌ای اعلام کرد نظامیان این رژیم عملیات زمینی خود را در نوار غزه «توسعه‌ خواهند داد». به دنبال این اعلام، شماری از تانک‌ها و خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی پس از ورود محدود به نوار غزه با آتش شدید مقاومت فلسطین مواجه شدند و دیگر به حرکت خود ادامه ندادند. در پی ناتوانی ارتش رژیم صهیونیستی در پیشروی، سخنگوی ارتش این رژیم در گفت‌و‌گو با یک شبکه آمریکایی گفت این عملیات به معنای عملیات زمینی رسمی نیست./فارس

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها