توهین دیپلمات رژیم‌صهیونیستی به اردوغان

کد خبر: 1252787

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در واکنش به سخنان امروز رئیس جمهور ترکیه گفت که عقرب همیشه عقرب می‌ماند.

توهین دیپلمات رژیم‌صهیونیستی به اردوغان

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در واکنش به سخنان امروز رئیس جمهور ترکیه گفت که عقرب همیشه عقرب می‌ماند.

«گیلعاد اردان» سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به سخنان امروز «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه واکنش نشان داد.

وی که با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی مصاحبه می‌کرد، گفت: «اردوغان امروز تلاش کرد تا وجهه خود را بهبود ببخشد اما همچنان ضد یهودی باقی ماند و عقرب همیشه عقرب باقی می‌ماند».

 رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه امروز (شش آبان) در سخنانی بار دیگر گفت که حماس گروه تروریستی نیست و تأکید کرد که این رژیم اسرائیل است که از تروریست‌ها در سوریه و عراق حمایت می‌کند.

به نوشته الجزیره، اردوغان گفت: «غرب اصلی‌ترین مسئول اتفاقاتی است که در غزه می‌افتد و به طور کامل از کشتار کودکان فلسطینی دفاع می‌کند؛ آن‌ها تا دیروز به ظلمی که در اوکراین می‌شود اشک تمساح می‌ریختند، [اما] امروز از اسرائیل دفاع می‌کنند و دستانشان به خون آلوده است».

رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد: «اسرائیل بدون حمایت کشورهای غربی سه روز هم دوام نمی‌آورد؛ مسئولان غربی در برابر فریادهای کشتار در غزه و درخواست‌های دبیرکل سازمان ملل لال و کر شده‌اند».

اردوغان گفت که مسأله غزه فقط مربوط به اهالی غزه نیست، بلکه مسأله همه ماست و هیچ کس نباید در جنایاتی که در این منطقه رخ می‌دهد، شریک باشد.

او همچنین به عصبانیت رژیم اسرائیل از سخنانش در خصوص حماس اشاره کرد و گفت که بار دیگر می‌گوید که حماس تروریست نیست.

اردوغان افزود: «برای انجام مقدمات لازم جهت اعلام اسرائیل به عنوان جنایتکار جنگی اقدام خواهیم کرد؛ اتفاقاتی که در غزه می‌افتد، دفاع از خود نیست، بلکه یک جنایت پلید است؛ هیچ خانه‌ای در غزه که بتوان به آن پناه برد باقی نمانده است، نه آبی است نه غذا و برق است»./کیهان

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها