فرزند ارشد ترامپ در دادگاه پدرش شهادت می‌دهد

کد خبر: 1253580

دونالد ترامپ جونیور بزرگترین فرزند رئیس جمهور سابق آمریکا در پرونده کلاهبرداری مالی پدرش در مقابل دادگاه شهادت می‌دهد.

فرزند ارشد ترامپ در دادگاه پدرش شهادت می‌دهد

دونالد ترامپ جونیور بزرگترین فرزند رئیس جمهور سابق آمریکا در پرونده کلاهبرداری مالی پدرش در مقابل دادگاه شهادت می‌دهد.

دونالد ترامپ جونیور بزرگترین فرزند دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بعدازظهر امروز به وقت محلی، در پرونده کلاهبرداری مالی پدرش در مقابل دادگاهی در نیویورک شهادت می دهد.

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، دو فرزند پسر ارشدش و تنی چند از کارکنان سازمان خانوادگی آنها متهم به کلاهبرداری و بیش از حد نشان دادن ارزش دارایی ها و املاک ترامپ برای دریافت وام های بهتر و شرایط بیمه ای مطلوب تر هستند.

دونالد ترامپ جونیور معاون اجرایی سازمان ترامپ و یکی از متهمان این پرونده، نخستین فرزند ترامپ است که باید در دادگاه حاضر شده و شهادت دهد. قرار است پس از او اریک و ایوانکا ترامپ نیز در دادگاه شهادت دهند. ترامپ خود باید دوشنبه هفته آینده در دادگاه حاضر شود.

ترامپ حدود دو هفته پیش به صورت داوطلبانه بار دیگر در دادگاه رسیدگی به اتهامات مربوط به کلاهبرداری مالی در نیویورک حاضر شد و این پرونده را عاملی برای منحرف کردن کمپین او برای رسیدن مجدد به سمت ریاست جمهوری در سال 2024 دانست.

این دادگاه یکی از چالش های قانونی متعدد پیش روی ترامپ است در حالی که براساس نتایج تازه ترین نظرسنجی ها او نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای رقابت احتمالی با جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها برای ورود به کاخ سفید است.  

در حال حاضر دونالد ترامپ درگیر چندین پرونده حقوقی است. ترامپ به‌همراه 18 تن از مقامات سابق، وکلا، دستیاران، کارکنان دفاتر انتخاباتی و اعضای محلی حزب جمهوری‌خواه متهم هستند که برای ایجاد تغییر در نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا در ایالت جورجیا دست به اعمال غیرقانونی زده‌اند، در این پرونده ترامپ با 13 اتهام روبه‌رو است.

او در یک پرونده دیگر به نگه‌داشتن اسناد محرمانه آمریکا بعد از ترک کاخ سفید متهم شده است. رئیس‌جمهور سابق آمریکا در این پرونده به 40 فقره جرم از جمله نگهداری آگاهانه اطلاعات حساس دفاعی و مانع‌تراشی در اجرای عدالت متهم شده است.

پرونده دیگر علیه ترامپ، به تلاش‌ او برای ابطال نتیجه انتخابات قبل از شورش 6 ژانویه 2021 مربوط می‌شود. در این شکایت‌نامه که در آن 4 اتهام مطرح شده است ترامپ به جرایمی مانند توطئه برای فریب دولت و توطئه برای مانع‌تراشی در تأیید رئیس‌جمهوری جو بایدن توسط کنگره متهم شده است.

علاوه بر اینها ترامپ در ماه مارس به نخستین رئیس‌جمهور ایالات متحده تبدیل شد که به‌دلیل پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن در سال 2016 و دستکاری اسناد تجاری با اتهامات کیفری مواجه شد.

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند، این در حالی است که براساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی‌ها شده است.

این در حالی است که دو روز پیش قاضی تانیا چاتکان، از دادگاه منطقه‌ای واشنگتن در پی درخواست وزارت دادگستری، بار دیگر حکم ممنوعیت رسانه‌ای دونالد ترامپ در پرونده تلاش برای تغییر نتایج انتخابات 2020 را برقرار کرد.

وی پیشتر در تاریخ 20 اکتبر در پی درخواست تجدیدنظر وکلای ترامپ، این حکم را به‌طور موقت لغو کرده بود اما بار دیگر دستور برقراری این ممنوعیت را صادر کرد.

براساس این حکم، ترامپ و وکلای وی در این پرونده اجازه ندارند به‌صورت شخصی جک اسمیت بازپرس ویژه پرونده تلاش ترامپ برای تغییر نتایج انتخابات 2020، دادستان‌هایی را که کنار او کار می‌کنند و کارکنان دادگاه را مورد حملات لفظی قرار دهند.

علاوه بر این، طبق این حکم، ترامپ باید از ارعاب و حمله لفظی علیه شاهدان احتمالی پرونده خودداری کند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها