اخبار جنگ روسیه | شویگو: ظامیان اوکراینی خسته و فرسوده شده‌اند

کد خبر: 1253624

وزیر دفاع روسیه امروز با بیان اینکه نظامیان اوکراینی خسته و فرسوده شده‌اند، گفت که با وجود عرضه انواع جدید تسلیحات توسط ناتو، رژیم کی‌یف در حال شکست خوردن است.

اخبار جنگ روسیه | شویگو: ظامیان اوکراینی خسته و فرسوده شده‌اند

«سرگئی شویگو» وزیر دفاع فدراسیون روسیه امروز (چهارشنبه) روند عملیات‌های تهاجمی اوکراین موسوم به ضدحملات را ناموفق و شکست‌خورده توصیف کرد.

شویگو طی سخنرانی در جمع فرماندهان ارتش و مقامات ارشد نظامی روسیه گفت: «واحدهای روسی در منطقه عملیات ویژه نظامی پیشروی کرده و خطوط مقدم و تأسیسات مهمتری [از اوکراین] را تحت کنترل درآوردند».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی درباره ضدحملات اوکراین توضیح داد: «تلاش نیروهای اوکراینی برای حمله به محورهای زاپروژیا، دونتسک و خرسون مذبوحانه و ناموفق بوده و متحمل خسارات سنگینی شده‌اند».

وزیر دفاع روسیه با بیان اینکه نظامیان اوکراینی خسته و فرسوده شده‌اند اما در مقابل روحیه نیروهای روس در حال افزایش است، اظهار داشت: «با وجود عرضه انواع جدید تسلیحات توسط ناتو، رژیم ک‌ییف در حال شکست خوردن است».

طبق این گزارش، شویگو با ارائه آماری درباره مقابله با حملات هوایی اوکراین نیز تصریح کرد: «طی یک ماه گذشته، نیروهای پدافند هوایی روسیه بیش از ۱۴۰۰ هواگرد دشمن شامل ۳۷ جنگنده و ۶ موشک آتاکماس را منهدم کردند».

به نوشته اسپوتنیک، وی همچنین افزود: «هفت فروند موشک در حریم هوایی استان خرسون که توسط دشمن از هواپیما به سمت شبه جزیره کریمه شلیک شد، سرنگون گردیدند».

پیش از این،‌ فرماندهی آفریقا و اروپای ارتش آمریکا اعلام کرده بود که تحویل مجموعه ۳۱ تایی تانک‌های آبرامز به ارتش اوکراین را که وعده داده بود تکمیل کرده است./فارس

روسیه: حمله تروریستی پهپادی بر فراز «بلگورود» خنثی شد

وزارت دفاع روسیه امروز از خنثی‌سازی حمله تروریستی به «بلگورود» با منهدم کردن پهپاد متجاوز اوکراینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه امروز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: پهپاد اوکراین بر فراز منطقه بلگورود منهدم شد.

وزارت دفاع روسیه در این بیانیه اضافه کرد: تلاش کی یف برای انجام یک حمله تروریستی پهپادی بر فراز منطقه بلگورود خنثی شد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه آمده است: کی یف بار دیگر تلاش کرد خاک روسیه را هدف حمله پهپادی قرار دهد. پهپاد اوکراینی بر فراز منطقه بلگورود منهدم شد. این رویداد حدود ظهر امروز (به وقت مسکو) رخ داد.

وزارت دفاع روسیه چندی پیش هم اعلام کرده بود که سامانه پدافند هوایی مسکو، یک پهپاد ارتش کی‌ یف را در منطقه بلگورود سرنگون کرده است.

ضدحملاتی که کی‌ یف ماه‌ ها درباره آن تبلیغ کرده و غربی‌ ها به شدت به آن دل بسته‌ بودند، از اوایل ژوئن شروع شد؛ اما ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که این ضدحملات راه به جایی نبرده و علاوه بر این، تلفات زیادی را هم روی دست رژیم کی‌ یف گذاشته است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها