اظهارات عجیب سناتور آمریکایی درباره جنگ غزه

کد خبر: 1253658

یک نماینده مجلس سنای آمریکا گفت واشنگتن نباید برای تل‌آویو از لحاظ کشتار غیرنظامیان در غزه محدودیتی قائل شود.

اظهارات عجیب سناتور آمریکایی درباره جنگ غزه

یک نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا گفت آمریکا نباید هیچ محدودیتی برای تلفاتی که رژیم اسرائیل به غیرنظامیان غزه تحمیل می‌کند قائل شود.

مجری شبکه خبری سی‌ان‌ان از لیندسی گراهام پرسید: «آیا هیچ آستانه‌ای برای شما وجود دارد و اینکه آیا فکر می‌کنید که باید آستانه‌ای برای دولت آمریکا وجود داشته باشد که در آنجا بگوید: "بگذارید با توجه به تلفات غیرنظامیان یک لحظه صبر کنیم؟"»

گراهام در پاسخ گفت: «نه. اگر بعد از جنگ جهانی دوم کسی که از ما می‌پرسید "آیا باید برای اینکه ژاپن و آلمان در جنگ پیروز نشوند محدودیتی وجود داشته باشد" [چه می‌گفتیم؟]. حالا هم سوال این است که آیا اسرائیل باید در قبال کسانی که سعی می‌کنند یهودی‌ها را قتل عام کنند با محدودیتی مواجه باشد؟ پاسخ نه است. هیچ محدودیتی وجود ندارد.»

اظهارات این قانونگذار آمریکایی در شرایطی مطرح شده که وزارت بهداشت فلسطین امروز (چهارشنبه، ۱ نوامبر) اعلام کرد که شمار شهدای ناشی از حمله رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون به ۸۷۹۶ نفر از جمله ۳۶۴۸ کودک و ۲۲۹۰ زن رسیده است. ۲۲۲۱۹ نفر هم زخمی شده‌اند.

با وجود آنکه حملات اسرائیل به غزه در سراسر جهان محکوم شده مقام‌های واشنگتن همچنان هیچ انتقادی از رژیم صهیونیستی نمی‌کنند.

علاوه بر هزاران غیرنظامی که در جریان بمباران هوایی اسرائیل کشته شده‌اند، این رژیم تمام راه‌های دسترسی غیرنظامیان به آب، غذا، تجهیزات پزشکی، برق و سوخت را قطع کرده است. این اقدام منجر به فروپاشی سیستم بهداشت در غزه و تلفات گسترده حاصل از این محاصره شده است. در شرایط فعلی تنها تجهیزات امدادی مختصری از جانب مصر وارد نوار غزه می‌شود.

لیندسی گراهام در بخش دیگری از اظهاراتش تصریح کرد که اسرائیل باید «هوشمند» باشد و تلاش کند شمار تلفات غیرنظامیان را تا حد ممکن کاهش دهد. او گفت: «باید کمک‌های انسانی را در مناطقی که از افراد بی‌گناه حمایت می‌کنند قرار دهیم. من کاملاً طرفدار این هستم.»

گراهام ساعاتی بعد از حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به اردوگاه جبالیا در شبکه سی‌ان‌ان حاضر شد. در آن حمله صدها نفر به شهادت رسیدند.

مجری سی‌ان‌ان از گراهام پرسید: «آیا در سال 2023، قابل قبول است که در یک منطقه که غیرنظامیان اعم از پناهندگان و مردم عادی زندگی می‌کنند بمب پرتاب شود؟»

گراهام در پاسخ گفت: «من از کشته شدن غیرنظامیان متنفرم. اسرائیل در تلاش است شمار تلفات غیرنظامیان را کاهش دهد در حالی که حماس تلاش می‌کند این تلفات افزایش پیدا کنند.»

او اضافه کرد: «امیدوارم بعد از آنکه حماس نابود شد فلسطینی‌ها زندگی بهتری داشته باشند اما من اسرائیل را سرزنش نمی‌کنم. حماس را سرزنش می‌کنم. من اصلا اسرائیل را مقصر نمی‌دانم.»

انفجار در اردوگاه آوارگان جبالیا، یکی از بزرگ‌ترین اردوگاه‌های آوارگان غزه به عنوان یکی از بدترین حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینان طی هفته‌های اخیر عنوان شد؛ اشغالگران شب گذشته، بزرگ‌ترین اردوگاه آوارگان غزه را بمباران کرد که در نتیجه آن حدود ۴۰۰ فلسطینی به شهادت رسیدند.

نیروهای رژیم صهیونیستی، طی هفته‌های گذشته نیز چندین مرتبه این اردوگاه را بمباران کرده و ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشته‌اند. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی با شبکه «سی‌ان‌ان»، مرگ غیرنظامیانی را که در این حمله مورد اصابت حملات این رژیم قرار گرفته بودند، «موجه» دانسته و گفته بود: این تراژدی جنگ است. با این حال ما از قبل به آنها گفته بودیم که به سمت جنوب غزه حرکت کنند./فارس

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها