ادعای جدید عوام فریبانه بایدن

کد خبر: 1253682

رییس‌جمهور آمریکا امروز بی‌اشاره به حمایت‌های کشورش از اشغالگران قدس در قتل عام مردم مظلوم فلسطین، اعلام کرد: شهروندان آمریکایی بیشتری در روزهای آینده از غزه خارج می‌شوند.

ادعای جدید عوام فریبانه بایدن

 «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در پیامی در شبکه اجتماعی «ایکس» بی آنکه به حمایت‌های کشورش از اشغالگران قدس در قتل عام مردم مظلوم فلسطین اشاره‌ای داشته باشد، در اقدامی عوام فریبانه مدعی شد: امروز با مدیریت آمریکا، ما مسیر امنی را برای مجروحان فلسطینی و اتباع خارجی به منظور خروج از غزه تضمین کردیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه نوشت: ما انتظار داریم که شهروندان آمریکایی امروز (از غزه) خارج شوند و انتظار داریم که در روزهای آینده شاهد خروج بیشتری باشیم.

وی ادعا کرد: ما تلاش برای بیرون آوردن آمریکایی‌ها از غزه را رها نمی‌کنیم.

4721549

 

ادعای رئیس جمهور آمریکا درباره مدیریت خروج مجروحین از غزه در حالی مطرح می‌شود که خبرنگار شبکه الجزیره پیشتر گزارش داد که تنها ۸۰ تن از مجروحان بدحال فلسطینی می‌توانند امروز از گذرگاه مرزی رفح به سمت مصر بروند. این در حالیست که در حال حاضر هزاران فلسطینی در بیمارستان‌های نوار غزه که از امکانات اولیه برای بهبود زخم‌های آنها محروم بوده بستری هستند.

همچنین ۴۰۰ تن از افراد دارای تابعیت‌های خارجی قرار است از این گذرگاه عبور کنند. المیادین نیز در این خصوص گزارش داد که نخستین گروه از افراد دارای تابعیت‌های خارجی از نوار غزه خارج و از طریق گذرگاه رفح به سمت خاک مصر در حرکت هستند.

رسانه‌های خبری ساعاتی قبل اعلام کرده بودند که یک منبع آگاه در گفتگو با رویترز تاکید کرده قطر در حال میانجی‌گری بین مصر، حماس و رژیم صهیونیستی با هماهنگی آمریکا برای بازگشایی گذرگاه مرزی رفح طی امروز است.

این رسانه‌ها تاکید کردند که در صورت توافق میان طرف‌های مذکور، افراد دارای تابعیت‌های خارجی و برخی غیرنظامیان زخمی می‌توانند از غزه خارج شوند.

این توافق به امور دیگر مانند آزادسازی اسرا یا آتش بس انسانی مرتبط نیست./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها