موضع قاطع دیپلمات روس ضد تل آویو/ اسرائیل رژیمی اشغالگر است

کد خبر: 1253698

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل بامداد پنجشنبه با حمایت از راه‌حل دیپلماتیک بر توقف کشتار مردم بی‌دفاع غزه، تل آویو را رژیمی اشغالگر دانست.

موضع قاطع دیپلمات روس ضد تل آویو/ اسرائیل رژیمی اشغالگر است

نماینده روسیه در سازمان ملل بامداد پنجشنبه گفت: «اسرائیل در درگیری کنونی حق دفاع از خود را ندارد زیرا یک حکومت اشغالگر است».

«واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل بامداد پنجشنبه گفت: «عملیات زمینی اسرائیل نه تنها برای دو میلیون نفر از ساکنان غزه یک فاجعه خواهد بود، بلکه ممکن است به یک انفجار منطقه‌ای منجر شود».

نبنزیا در ادامه توضیح داد: «روسیه از هر دو طرف درگیری در اسرائیل و غزه می‌خواهد خونریزی را متوقف کنند و به میانجی‌ها اجازه دهند تا برای دستیابی به راه‌حل دیپلماتیک کار کنند».

وی در واکنش به ادعای رژیم موقت صهیونیستی برای لزوم پاسخ دادن به عملیات «طوفان الاقصی»، تصریح کرد: «اسرائیل در درگیری کنونی حق دفاع از خود را ندارد زیرا یک حکومت اشغالگر است».

نماینده روسیه در سازمان ملل بامداد سه‌شنبه نیز با بیان اینکه رژیم صهیونیستی مشغول پاکسازی قومی در نوار غزه است، گفت آمریکا هم شورای امنیت را فلج کرده تا قطعنامه‌ای صادر نکند. (جزئیات بیشتر)

این در حالی است که وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه بامداد پنجشنبه اعلام کرد که از زمان آغاز حملات ددمنشانه صهیونیست‌ها به این منطقه از روز هفتم اکتبر، ۸۸۰۵ فلسطینی به شهادت رسیده و ۲۲۲۴۰ نفر نیز مجروح شده‌اند./ فارس

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها